fbpx
Strona głównaKultura i rozrywkaWystawa malarska "wake up you one day" w Częstochowie

Wystawa malarska “wake up you one day” w Częstochowie

W piątek, 8 kwietnia w lokalu przy ul. Krakowskiej 11 odbędzie się wernisaż wystawy zatytułowanej “wake up you one day”.

W piątkowym wydarzeniu będzie można uczestniczyć od godz. 19 do 21. A tak wystawę “wake up you one day” opisują jej organizatorzy:

“Cykl obrazów zatytułowany „wake up you have one day” jest malarskim śladem spaceru po normatywnym terenie kultury, religii, ról społecznych. Wypowiedzią plastyczną o drodze nonkonformizmu, o mierzeniu się z granicami ego.

Tło scenografii stanowią rozważania filozoficzne, a główną rolę odgrywa ekspresja z intuicją. Obrazy, choć intymne, zawierają nić prowadzącą do uniwersalnego odbioru. Tytuły są drogowskazem, a płótna płaszczyzną otwartą na interpretację odbiorcy. Niezależność bytu, początku, końca,  czy nieskończoności? Nasza krew po prostu płynie, mamy możliwości, zasypiamy i budzimy się. Ślady i blizny w osobistych doświadczeniach to trofea, a równocześnie klucze.

Emocje zawarte w obrazach jak sygnalizatory dają znać o współistnieniu siły i delikatności, błazeństwie i powadze, kontrastach. Zastany porządek sytuacji zweryfikowany wielowymiarowym eksperymentem. Sportretowane indywidualne rytuały, doświadczenia kroków po snach. Tytuł wystawy zachęca do refleksji o wartości wznoszenia się, do docenienia każdego naszego przebudzenia.”

red.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
deklaracja dotycząca źródła ciepła
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -