Przedstawiamy wyniki I Turnieju Tenisa Stołowego Dzieci i Młodzieży im. Agnieszki Pilawskiej-Błaut

Do turnieju, który odbył się 18 marca na UJD, zgłosiło się ostatecznie ponad dwustu uczestników ze szkół podstawowych Częstochowy i okolic. Rywalizacja była zacięta, nagrodę główną zdobyła jednak Szkoła Podstawowa nr 31.

I Turniej Tenisa Stołowego Dzieci i Młodzieży im. Agnieszki Pilawskiej-Błaut zorganizowano w obiektach Akademickiego Centrum Sportowego. Impreza przyciągnęła imponującą liczbę zawodniczek i zawodników – ponad 230 młodych ludzi z 43 szkół podstawowych z naszego miasta i regionu.

Najlepszych w 6 kategoriach wiekowych wyłoniono po kilkugodzinnej rywalizacji. Nagrodę główną, którą był stół do tenisa stołowego, wywalczyli reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 31. Drugie miejsce w klasyfikacji grupowej należało do Szkoły Podstawowej nr 49, natomiast trzecie zdobyła Szkoła Podstawowa w Łobodnie.

wyniki turnieju
źródło: UM Częstochowy

Dyplomy, statuetki oraz Pierwsze Kółko Olimpijskie wręczali zastępca prezydenta Częstochowy Ryszard Stefaniak oraz naczelnik miejskiego Wydziału Edukacji Rafał Piotrowski. Atrakcją turnieju był pokaz gry w wykonaniu zawodniczek KU AZS UJD – Tatiany Bilenko i Anastazji Dimitrienko.

Turniej został zorganizowany we współpracy Wydziału Edukacji UM, czyli fundatora głównej nagrody, Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza oraz Zespołu Szkół Przemysłu Mody i Reklamy im. W.S. Reymonta.

Agnieszka Pilawska-Błaut, patronka konkursu, była świetną zawodniczką tenisa stołowego, występującą m.in. w barwach AZS WSP Częstochowa w II i I lidze państwowej. Była też medalistką mistrzostw Śląska we wszystkich kategoriach młodzieżowych, Akademickich Mistrzostw Polskich oraz samorządowych mistrzostw Polski. Przez lata pracowała w Wydziale Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy.