fbpx
Strona głównaWiadomościCzęstochowa informacjeDużo czytasz? Wymień książki w Jagiellonach

Dużo czytasz? Wymień książki w Jagiellonach

Od ponad roku w Centrum Handlowo-Usługowym Jagiellończycy można wymieniać książki. Dotychczas akcja była prowadzona tylko w soboty, teraz drzwi dla miłośników czytania otwarte są codziennie.

– Akcja wymiany książek, czyli tak zwany crossbooking, zawitała do Polski z krajów zachodnich jakiś czas temu – opowiada Artur Siwczak, dyrektor ds. marketingu i zarządzania w Centrum Handlowo-Usługowym Jagiellończycy. – Prowadziły go na przykład niektóre biblioteki. Pomyśleliśmy, a dlaczego właściwie nie przenieść jej także na nasz grunt. To przecież fajna inicjatywa wspierająca czytelnictwo, które niestety w Polsce spada.

I tak ponad rok temu na I piętrze Centrum Handlowo-Usługowego Jagiellończycy, nad warzywniakiem i tuż obok administracji, pojawił się kącik do wymiany książek.

Dużo czytasz? Wymień książki w Jagiellonach 1
Wymień książki w CHU Jagiellończycy

Zasady wymiany są proste: książka za książkę. Nie ma znaczenia, czy wymienia się literaturę piękną na fachową, czy romans na kryminał. Ważne jedynie, by przynoszone książki były w dobrym stanie. No i wymienia się tyle pozycji, ile się przyniosło.

Wymień książki, ale najpierw poznaj zasady

Początkowo punkt wymiany książek w Centrum Handlowo-Usługowym Jagiellończycy działał tylko w soboty, do czego też przyczyniła się pandemia koronawirusa.

– Zainteresowanie akcją było spore i dlatego od niedawna książki można wymieniać codziennie – mówi dyrektor Artur Siwczak. – Z naszych obserwacji wynika, że z wymiany korzystają przede wszystkim ludzie dojrzali, choć młodzieży też nie brakuje. My zapraszamy serdecznie wszystkich, niezależnie od wieku i zainteresowań. Każdy znajdzie u nas coś dla siebie.

Dużo czytasz? Wymień książki w Jagiellonach 2
Wymień książki w CHU Jagiellończycy

Czytaj także Pomysł na jesienny weekend? Złoty Potok i inne atrakcje gminy Janów

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Ford Puma hybrydowy SUV

Popularne

- Advertisment -Ford Puma hybrydowy SUV