Koronawirus wyłączył tego lata miejskie fontanny

0
143

Chociaż miejskie fontanny każdego lata były ciekawym elementem dekoracyjnym w Częstochowie i w ciepłe dni dodatkowo dawały ochłodę przechodniom, w tym roku nawet w trakcie upałów większość z nich może pozostać wyłączona. Wszystko z powodu zagrożenia koronawirusem.


Miejskie fontanny, podobnie jak cieszące się popularnością kurtyny wodne, nie będą uruchamiane. Taką decyzję podjęto po konsultacji pracowników Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Urzędu Miasta z sanepidem.

Koronawirus wyłączył tego lata miejskie fontanny 1
Tak rok temu wyglądała popularna “Dziewczynka z gołębiami” w Alejach. Tego lata niestety tak nie będzie.
  • Według wytycznych, opartych o zalecenia Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny, na tę chwilę należy wstrzymać się z włączaniem urządzeń, które umożliwiają bezpośredni kontakt ze strumieniem wody oraz takich, wokół których tworzą się skupiska ludzi – poinformowała Sylwia Bielecka z Biura Prasowego Urzędu Miasta Częstochowy. – Oznacza to, że nieczynna będzie większość fontann, tężnia solankowa przy Promenadzie Niemena, zdroje wodne, m.in. w parkach miejskich, w Alei Najświętszej Maryi Panny.
    Jak przekazał magistrat, od lipca w Częstochowie funkcjonować zaczną wyłącznie fontanny, do których nie ma bezpośredniego dostępu, a więc wodotryski w Parku Staszica i przy ul. Wilsona, obok Filharmonii Częstochowskiej.
    (Tekst i fot. IBS)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here