Czy Skra Częstochowa podtrzyma serię meczów bez porażki? Znicz Pruszków z nowym trenerem.

0
115
Skra Częstochowa – Znicz Pruszków 2019 (żródło: ks-skra.pl )

Już w najbliższą niedzielę 21 czerwca, w samo południe Skra Częstochowa zmierzy się na wyjeździe ze Zniczem Pruszków. Obie drużyny przystąpią do niedzielnego spotkania z różnym bagażem osiąganych ostatnio wyników. O ile Skra w ostatnich pięciu spotkaniach nie zaznała porażki, o tyle pruszkowianie nie wygrali, zdobywając jedynie punkt w meczu u siebie z Olimpią Elbląg.

Czy Skra Częstochowa podtrzyma serię meczów bez porażki? Znicz Pruszków z nowym trenerem. 1
Skra Częstochowa – Znicz Pruszków 2019 (żródło: ks-skra.pl )

Zwycięstwo Skry Częstochowa pozwoli na pewno poczuć się jej bezpieczniej w górnej części tabeli, przybliżyć się do strefy barażowej, która w tym sezonie powalczy o awans do 1. ligi. Tym bardziej, że sąsiedzi z tabeli w nadchodzącej serii spotkań albo spotykają się w bezpośrednich pojedynkach, albo z wyżej notowanymi przeciwnikami.

Kolejna strata punktów ze strony Znicza może pogłębić już i tak zła sytuację tej drużyny. Drużyna przed rozegraniem niedzielnego spotkania z dorobkiem 31 punktów zajmuje piętnaste miejsce w 2 lidze, a więc znajduje się w strefie spadkowej. Ostatnie środowe spotkanie drużyna z Pruszkowa przegrała z tamtejszym Górnikiem Łęczna 1:0, tracąc gola dopiero w 88 minucie. Pomimo ambitnej postawy w pierwszej połowie w drugiej zespół opadł z sił, czego wynikiem była stracona bramka. Warto podkreślić, że w czwartek klub rozstał się z dotychczasowym trenerem Piotrem Mosórem. Na stronie klubowej zniczpruszkow.com.pl czytamy: …jego wypowiedź podczas konferencji pomeczowej (przyp. red. po meczu z Górnikiem Łęczna) nie pozostawiła złudzeń co do jego postawy względem drużyny żółto-czerwonych. W meczu ze Skrą drużynę Znicza Pruszków poprowadzi, pełniący rolę pierwszego trenera Artur Węski, który zapowiedział walkę o zwycięstwo w niedzielnym spotkaniu. – Całą drużyną zrobimy wszystko, by wygrać i pokażemy na co nas na prawdę stać. Chcemy dobrze i zostawimy nasze serca na murawie!”

Po bezbramkowym remisie z Resovią Rzeszów w środku tygodnia, zawodnicy Skry z marszu rozpoczęli przygotowania do niedzielnej potyczki.  – Od razu po meczu z Resovią zawodnicy odbyli trening regeneracyjny. Najważniejsza kwestia teraz to wytrzymać kondycyjnie. Mecz ze Zniczem na pewno będzie inny od tego z Resovią, bo pruszkowianie preferują zupełnie inny styl gry. To drużyna, która strzela dużo goli, ale też dużo traci – ocenił trener Skry Paweł Ściebura.

Drużyna Skry z bardzo dobrej strony pokazała się  podczas jesiennego spotkania ze Zniczem przy ul. Loretańskiej. Warto przypomnieć, że bohaterem tamtego spotkania był zdobywca dwóch goli Dawid Wolny, a Skra pokonała pruszkowian 2:1. Czy i tym razem będzie podobnie?

Na pewno mecz na stadionie przy ul. Bohaterów Warszawy 4 przyniesie wiele emocji. Gospodarze, którym widmo spadku zagląda w oczy, na pewno powalczą o każdy centymetr murawy. Z drugiej strony zagrają z dużą presją, co mogą wykorzystać zawodnicy Skry Częstochowa. A jak dokładnie będzie wyglądał przebieg niedzielnego spotkania? O tym będziemy mogli przekonać się, oglądając bezpośrednią relację, dzięki uprzejmości telewizji klubowej SkraTV od godziny 12.00 na kanale YouTube. Zapraszamy!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here