fbpx
Strona głównaPolecaneWykorzystał czas pandemii i sprzedawał rękawiczki jednorazowe w internecie. Towaru nie wysyłał,...

Wykorzystał czas pandemii i sprzedawał rękawiczki jednorazowe w internecie. Towaru nie wysyłał, więc zajęła się nim myszkowska policja

62 zarzuty usłyszał mieszkaniec Częstochowy, który w internecie oferował do sprzedaży rękawiczki nitrylowe. Towar cieszył się się dużym zainteresowaniem. Jednak po otrzymaniu zapłaty, 36-latek nie wywiązywał się z zawartych umów.

Policjanci z myszkowskiego wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wpadli na trop oszusta działającego w internecie. Mężczyzna wykorzystał czas pandemii koronawirusa i oferował do sprzedaży trudno dostępne rękawiczki jednorazowe. Po otrzymaniu zapłaty nie wysyłał jednak towaru. Policjanci krok po kroku ustalili sposób działania, tożsamość oszusta oraz dotarli do pokrzywdzonych.

Jak wynika z materiałów sprawy, za oszustwami stał 36-letni mieszkaniec Częstochowy. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał już aż 62 zarzuty. Pokrzywdzeni to osoby z całej Polski. Straty jakie wyrządził sięgają prawie 10 tys. złotych. Za popełnione przestępstwa w więzieniu może spędzić nawet 8 lat. 

ZS

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here