Wyjazdowa porażka koszykarzy AZS Częstochowa

W przedostatnim meczu rundy zasadniczej w 2 lidze koszykarze AZS Częstochowa przegrali w Tarnowie z MUKS 1811 71:81.

Koszykarze AZS Częstochowa jechali do Tarnowa z nadziejami na 8 zwycięstwo w sezonie. Drużyna z Tarnowa zajmowała przedostatnie miejsce w tabeli i w tym częstochowianie upatrywali swoją szansę. Pierwsza kwarta zakończyła się niewielką przewagą gospodarzy 21:19. W drugiej kwarcie AZS odrobił straty i częstochowianie zeszli na przerwę prowadząc 40:38.

Po przerwie warunki gry dyktowali gospodarze. MUKS wygrał trzecią kwartę 24:18, a czwartą 19:13. Ostatecznie gospodarze pokonali AZS różnicą 10 punktów 81:71.

MUKS 1811 Tarnów – AZS Częstochowa 81:71 (21:19, 17:21, 24:18, 19:13)

AZS: D. Józefowski 20, D. Szulc 16, M. Majcherek 14, T. Nogalski 8, F. Sośniak 6, P. Młynarczyk 4, K. Banaszczak 3, S. Spychała 0, W. Nogalski 0 , K. Hajduś 0, K. Ligęza 0.