Piłkarze Skry nadal wiosną bez zwycięstwa w Fortuna 1 Lidze

W 24. meczu w Fortuna 1 Lidze piłkarze Skry przegrali w Sosnowcu z Zagłębiem 1:2. Jedynego gola dla częstochowian strzelił Krzysztof Ropski.

W czwartym meczu rundy wiosennej w Fortuna 1 Lidze Skra Częstochowa grała w Sosnowcu z Zagłębiem. Obydwie drużyny w trzech poprzednich meczach rundy wiosennej nie zaznały smaku zwycięstwa. Dlatego sosnowiczanom i częstochowianom zależało na wygranej.

Pierwsi bramkę zdobyli piłkarze Zagłębia. W 57. minucie na listę strzelców wpisał się Szymon Sobczak. Ten sam zawodnik w 82. minucie podwyższył na 2:0. Skra nie składała broni. W 88. minucie Krzysztof Ropski zmniejszył straty na 1:2. Na więcej zabrakło już czasu. Zagłębie utrzymało prowadzenie i mogło cieszyć się z pierwszego zwycięstwa w 2022 roku.

Skra po 24 kolejkach ma 29 punktów i zajmuje 13. miejsce w tabeli.

Zagłębie Sosnowiec – Skra Częstochowa 2:1 (0:0)

Bramki: 1:0 Sobczak (57.), 2:0 Sobczak (82.), 2:1 Ropski (88.)

Skra: Kos – Mesjasz, Paluszek, Winiarczyk, Burman, Baranowicz, Olejnik (69. Ropski), Lukoszek, Nocoń, Pyrdoł (62. Kwietniewski), Mas.

AK, foto: Natanael Brewczyński (ks-skra.pl)