fbpx
Strona głównaPolecaneWyjątkowa i jedyna taka pizza w Częstochowie! Prawdziwa Napoletana w Miedzianym Piecu

Wyjątkowa i jedyna taka pizza w Częstochowie! Prawdziwa Napoletana w Miedzianym Piecu

Niewielu Polaków wie o tym, że pizza neapolitańska uchodzi za najlepszą na świecie. Niewątpliwą stratą jest to, że nad Wisłą, nie wiedzieć czemu, nie jest zbyt popularna.

Napoletana jest nieco inna od pizzy, jaką w większości znamy. W środku jest cienka i lek-ko mokra. Natomiast jej brzegi są puchate, miękkie, wyrośnięte i mają czarne „bąble”. Każdy miłośnik pizzy bez względu, jaką na co dzień preferuje, powinien obowiązkowo spróbować właśnie Napoletanę. Ku naszej uciesze w końcu możemy skosztować „królowej” pizzy w Częstochowie w Miedzianym Piecu przy Al. Wolności 11.

Jej wyjątkowość potwierdza sam fakt, że w grudniu 2017 roku trafiła na listę światowego dziedzic-twa UNESCO, a nad jakością czuwa włoska federacja Associazione Verace Pizza Napoletana (AVPN). Aby poczuć prawdziwy smak i tradycję Neapolu w samym centrum Częstochowy koniecznie musi-my odwiedzić pizzerię Miedziany Piec. To miejsce stworzone do serwowania idealnej pizzy neapolitańskiej.

– Dołożyliśmy wszelkich starań, aby w jak największym stopniu odzwierciedlić prawdziwą Napoletanę. W lokalu zamontowany został specjalistyczny piec, sprowadzamy dedykowane produkty tj. mąka Caputo, pomidory San Maranzano, ser Fior di Latte czy wszelkie inne dodatki najwyższej jakości z Włoch z certyfika-tem D.O.P. – komentuje właściciel Miedzianego Pieca Marcin Nienartowicz. – Pizza wypiekana jest w temperaturze blisko 500 stopni i w piecu przebywa zaledwie od 60 do 90 sekund. Podkreślamy, że Napoletana jest zupełnie inna niż pizze znane nam na co dzień. Niezwykle cienka, mokry środek i przypieczone puszyste brzegi to podstawy wypieku włoskiego przysmaku. Co ważne do pizzy stosujemy najwyższej jakości oliwy, a o sosie czosnkowym należy zapomnieć. Za to bardzo cieka-wą alternatywą będzie np. oliwa z oliwek właśnie czosnkowa, ostra z chilli lub z rozmarynem czy bazylią – dodaje.

– Chcemy zbudować i wypromować jak największą świadomość pizzy neapolitańskiej wśród mieszkańców naszego miasta. Małymi krokami idziemy do przodu. W innych miastach w Polsce jest już sporo pizzerii typowo neapolitańskich. Potwierdza to fakt, kiedy odwiedzają nas goście z innych miast, żeby spróbować tej naszej i sobie porównać. Ta typowo kulinarna turystyka świadczy o tym, że jest ona wyjątkowa i ma coraz większe grono miłośników, którzy są w stanie przejechać spory dystans, żeby zaspokoić swoje smakowe gusta – uzupełnił Marcin Nienartowicz.

Zaangażowanie właściciela jak najbardziej znajduje odzwierciedlenie w jakości i wysokich ocenach chociażby użytkowników portalu Google. Gdzie na chwilę obecną 375 gości wystawiło pięciogwiazdkową opinie, co daje średnią 4,9! Oprócz wyśmienitej pizzy możemy spróbować chłodnego prosecco z kija, włoskich na-pojów czy piwa rodem ze słonecznej Italii.

– Zapraszamy również do naszego ogródka, przed lokalem gdzie można usiąść i zjeść naszą pizzę w ciszy i spokoju. Zachęcamy do skorzystania z ostatnich ciepłych dni. Ale informujemy, że niebawem będziemy mieli również przeszklony ogródek zimowy – dodał na koniec Marcin Nienartowicz.

W dobie ciągłych remontów torów tramwajowych wjazd do Miedzianego Pieca umożliwiony jest od strony dworca PKS, a później przez dworzec PKP. Lo-kal znajduje się po drugiej stronie budynku przy al. Wolności 11 od strony torów kolejowych (obok dawnej dyskoteki DEPO, a później Enklawa).

Przed lokalem znajduje się duży parking dla klientów pizzerii. Zapraszamy na stronę www.miedzianypiec.pl lub facebook.pl/miedzianypiec, gdzie można na bieżąco śledzić informacje z lokalu oraz organizowane są konkursy z nagrodami. Miedziany Piec – Pizza Napoletana Al. Wolności 11 – Częstochowa (wjazd od strony dworca PKP).www.Facebook.com/MiedzianyPiecwww.MiedzianyPiec.pl tel. 798 982 803

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
deklaracja dotycząca źródła ciepła
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -