fbpx
Strona głównaPolecaneWszystkie autobusy elektryczne już w zajezdni częstochowskiego MPK. Za kilka dnia cała...

Wszystkie autobusy elektryczne już w zajezdni częstochowskiego MPK. Za kilka dnia cała piętnastka będzie wozić częstochowian

Do zajezdni MPK w Częstochowie trafiły już wszystkie autobusy spośród 15 zamówionych przez miasto pojazdów elektrycznych. Po spełnieniu niezbędnych procedur, za kilka dni zaczną wozić pasażerów.

Wszystkie autobusy elektryczne już w zajezdni częstochowskiego MPK. Za kilka dnia cała piętnastka będzie wozić częstochowian 1

Nowoczesne autobusy elektryczne trafiły do Częstochowy z sanockiej fabryki Autosan. Pojazdy od wiosny były sukcesywnie dostarczane  do częstochowskiego przewoźnika. Teraz cała 15 jest już  w zajezdni MPK.

– Podobnie jak wcześniejsze, drogę z Podkarpacia do naszego miasta pokonały na jednym ładowaniu  baterii – informuje rzecznik prasowy MPK Maciej Hasik. – . Autobusy dołączyły do floty pojazdów miejskiego przewoźnika w ramach programu Lepsza Komunikacja w Częstochowie.

Jak przekazało miasto, pierwszych piętnaście w pełni elektrycznych pojazdów w taborze  w MPK jest już do dyspozycji pasażerów. Autosany z ostatniej dostawy wyjadą na trasy z pasażerami za kilka dni.

Nowe autobusy, to nowoczesne, bogato wyposażone, niskopodłogowe pojazdy z klimatyzacją.

(fot. MPK)

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here