fbpx

Wspomnienie o „Nieśmiertelnej” Tinie Turner. Kolejne spotkanie w Miejskiej Galerii Sztuki

W środę, 4 października Miejska Galeria Sztuki zaprosiła na pierwsze po wakacjach spotkanie z cyklu „Nieśmiertelni”. Tym razem Piotr Metz opowiedział o Tinie Turner. Miejscem spotkania była sala kina OKF.

To wydarzenie zapowiadaliśmy na naszym portalu. W środowy wieczór sala kina OKF wypełniła się po brzegi. Wszystko za sprawą kolejnego spotkania z cyklu „Nieśmiertelni” (który od 2017 r. organizuje Miejska Galeria Sztuki). Dotychczas Piotr Metz – wybitny dziennikarz muzyczny, erudyta i gawędziarz – wspominał tu m.in. Leonarda Cohena, Prince’a czy Freddiego Mercurego, teraz bohaterką była Tina Turner.

Wspomnienie o "Nieśmiertelnej" Tinie Turner. Kolejne spotkanie w Miejskiej Galerii Sztuki 2
Spotkanie „Nieśmiertelni: Tina Turner” (fot. Robert Jodłowski/Miejska Galeria Sztuki)

Artystka, której tytułową „nieśmiertelność” zapewnił m.in. przebój „What’s Love Got To Do With It” (który oczywiście zabrzmiał tego wieczoru), zmarła w maju tego roku. Piotr Metz opowiadał o początkach jej kariery, współpracy z mężem Ikiem Turnerem (który wymyślił i opatentował pseudonim żony), trasie koncertowej z The Rolling Stones i jej rolach filmowych (m.in. w musicalu „Tommy” czy w „Mad Max pod Kopułą Gromu”) i wielkim muzycznym comebacku, którego dokonała w latach 80.

Na kinowym ekranie pojawiły się teledyski do m.in. „Private Dancer” i „GoldenEye”. W drugiej części spotkania wielbiciele Turner obejrzeli koncertowe występy gwiazdy, w tym m.in. duety z Davidem Bowiem i Bryanem Adamsem.

Wspomnienie o "Nieśmiertelnej" Tinie Turner. Kolejne spotkanie w Miejskiej Galerii Sztuki 3
Spotkanie „Nieśmiertelni: Tina Turner” (fot. Robert Jodłowski/Miejska Galeria Sztuki)

Wydarzenie zakończyła niespodzianka, Anna Paleczek-Szumlas, Dyrektor Miejskiej Galerii wraz z Piotrem Metzem zaprosili publiczność na kolejne spotkanie. Szykuje się coś wyjątkowego! Szczegóły owiane są tajemnicą, pewny jest jednak termin – 2 listopada o godz. 19.00. Informacji należy szukać na stronie galeria.czest.pl.

red., mat. MGS