Wspólne świętowanie w Lublińcu

0
427

MDK oraz Lubiteka w Lublińcu zapraszają mieszkańców miasta do wspólnego świętowania narodzin Dzieciątka Bożego. Poprzez transmisję online będzie można obejrzeć „Jasełka po Ślonsku” i świąteczny koncert „7 życzeń”.

Święta Bożego Narodzenia to najbardziej magiczny czas spędzany w gronie rodziny. To czas, który upływa na przygotowaniach, wyczekiwaniu i każdemu z nas kojarzy się z pięknie ustrojoną choinką, prezentami, zapachami świątecznych potraw oraz wspólnie śpiewanymi kolędami.  

Z tej okazji, by jeszcze bardziej nastawić się na świąteczny klimat, Lubiteka i Miejski Dom Kultury w Lublińcu zapraszają na wspólne świętowanie.

LUBITEKA-Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna im. J. Lompy w Lublińcu zaprasza poprzez transmisję online 25 grudnia 2020 roku o godzinie 16:00, na świąteczny teatrzyk kukiełkowy „Jasełka po Ślonsku”, na podstawie scenariusza Marii Dziuk.

Wspólne świętowanie w Lublińcu 1
Fot: Lubiteka-Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna im. J. Lompy w Lublińcu

Natomiast Miejski Dom Kultury w Lublińcu zaprasza na świąteczny koncert pn. „7 życzeń”, który odbędzie się 25 grudnia 2020 roku o godzinie 17:00. Wydarzenie, które stworzyli uczestnicy sekcji wokalnych oraz pracownicy MDK, również będzie transmitowane online na kanale YouTube oraz na Facebooku.

Wspólne świętowanie w Lublińcu 2
Fot: Miejski Dom Kultury w Lublińcu

„To pierwsza w naszej historii taka produkcja. Szukaliśmy pomysłu na to, by połączyć się z naszymi widzami w świątecznym czasie, dlatego postanowiliśmy wyprodukować prawdziwy koncert!” – relacjonuje Agata Woźniak-Rybka, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu.

Koncert „7 życzeń” to przeplatanka kolęd i świątecznych piosenek. Do każdej z nich został nakręcony teledysk.

„Przez kilka dni nasza scena w MDK zmieniła się w plan filmowy” – dodaje dyrektor MDK.

Lubiteka i MDK zapraszają do wspólnego oglądania.