fbpx

„Diagnoza dynamiki”, czyli wrocławska wystawa częstochowianina Michała Szumlasa

„Diagnoza dynamiki w formach przestrzennych i obiektach rysunkowych” to tytuł wystawy, którą częstochowianin Michał Szumlas zaprezentuje we wrocławskiej Galerii Bulvary. Ekspozycja będzie dostępna od 6 do 16 listopada.

Wystawa „Diagnoza dynamiki w formach przestrzennych i obiektach rysunkowych” skupia się wokół zagadnienia dynamiki poszukiwanej w formach przedstawienia dwu i trójwymiarowego. Zestawia oba światy, rzeźby i rysunku współtworzące opowieść o dynamice przemian materii i jej wartości.

Autorem ekspozycji jest częstochowianin Michał Szumlas. Artysta (rocznik 1998) jest absolwentem Zespołu Szkół Plastycznych im. Jacka Malczewskiego. Obecnie kończy zaś Akademię Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu na kierunku rzeźby.

W rodzinnym mieście zaprezentował dotąd dwie indywidualne wystawy o zagadkowych tytułach. „Dezoksyrybonukleinacja” prezentowana w Ośrodku Promocji Kultury „Gaude Mater”, a „Cellulilorozę” (pisaliśmy o niej TUTAJ) można było zaś oglądać w Galerii Zwiastun Miejskiej Galerii Sztuki. Owocem ostatniej z wymienionych była propozycja współpracy złożona przez właściciela cenionej, paryskiej galerii sztuki Roi Dore.

Teraz (w ramach obrony pracy dyplomowej) autor zaprasza do wrocławskiej Galerii Bulvary (przestrzeń wystawiennicza nr 08). Wszystkie zaprezentowane tam kompozycje są przedstawieniem ciągłego procesu przeobrażania się energii wobec aktu twórczego.

-Przez swoją formę, pracę zachęcają do interakcji z widzem, pozwalając mu na swobodny odczyt i interpretacje zmian utrwalonych w procesie twórczym.
Prezentowane pokłosie zmagań odnosi się do zjawisk przemiany energii, jej stanu i zakresu oddziaływania. Realizacje odzwierciedlają nieustający proces ewolucji, skupiając się na jej podstawowym pierwiastku – sztuce – napisano o wystawie.

Wystawa potrwa do 16 listopada. Wstęp jest wolny. Galeria Bulvary czynna jest od poniedziałku do niedzieli od godz. 16 do 20.

Prace Michała Szumlasa można obejrzeć na michalszumlas.pl

Autorką fotografii jest Karolina Kalocińska.

red.

Czytaj także: Paryski sukces Michała Szumlasa. Prace częstochowianina trafiły do prywatnych kolekcji