fbpx
Strona głównaPolecaneWolontariusze oczyścili i przygotowali dla amatorów wspinaczki kolejne jurajskie skałki

Wolontariusze oczyścili i przygotowali dla amatorów wspinaczki kolejne jurajskie skałki

Wolontariusze oczyścili i przygotowali dla amatorów wspinaczki kolejne jurajskie skałki. Zlokalizowane są one w Suliszowicach w gminie Żarki.

Wolontariusze oczyścili i przygotowali dla amatorów wspinaczki kolejne jurajskie skałki 1

Grupa pracuje społecznie w ramach Projektu „kolczykujemy” gminę Żarki. W tym roku jej członkowie oczyścili i przygotowali do wspinania kilka nowych skał: Masztową, Jagodową, Muminka, Jelonka, Hajduczka i Baby Pandę we wsi Suliszowice.

Miłośnicy Jury zamontowali na suliszowickich skałach dokładnie 406 ringów i 33 łańcuchy. Materiały, czyli ringi, stanowiska i klej były przekazane przez Inicjatywę Środowisk Wspinaczkowych „Nasze Skały” w ramach projektu „Bezpieczna Jura” realizowanego przez Związku Gmin Jurajskich.
Projekt „kolczykujemy” gminę Żarki jest wdrażany przez pasjonatów: Bartka Górniakai Artura Pierzchniaka-Gumę. Wspierają ich: Magdalena Salwarowska, Rafał Śliwowski i Jan Buczek.
Wsparcie ich działań zapewnił wspomniani wyżej partnerzy: ZGJ, Nasze Skały i samorząd Żarek. Pomagają również mieszkańcy Suliszowic udostępniając skały i wspierając przedsięwzięcie pracą społeczną. Pomaga W zakresie bezpieczeństwa udziełiła również Jurajska Grupa GOPR.

Kolejnym krokiem jest wydanie mapy dla wspinaczy z aktualną informacją turystyczną, ale i wykazem skał, które zostały przygotowane do bardzo popularnej na Jurze aktywności, jaką jest wspinaczka skałkowa – informuje Klemens Podlejski, burmistrz Miasta i Gminy Żarki. – Wydawnictwo powstaje we współpracy z lokalnym środowiskiem wspinaczkowym i ZGJ.

(fot: Fb https://www.facebook.com/kolczykujemygminezarki)

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here