Szpital Powiatowy w Lublińcu otrzymał nową karetkę

0
318

Szpital Powiatowy w Lublińcu otrzymał wczoraj nową karetkę, która w tak trudnym czasie zasili transport sanitarny szpitala.

Nowy ambulans – Renault Master, kosztował 457 tys. zł., z czego 80% kwoty pochodzi z budżetu Urzędu Marszałkowskiego, a reszta 20% sfinansowana została z budżetu powiatu lublinieckiego.

Karetka została kupiona w ramach udzielonej dotacji celowej Urzędu Marszałkowskiego  na sfinansowanie zadań własnych w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych.

W jej składzie oprócz podstawowego wyposażenia znalazł się respirator, defibrylator i ssak.

Szpital Powiatowy w Lublińcu otrzymał nową karetkę 1
Fot: Starostwo Powiatowe w Lublińcu

Dofinansowanie na potrzeby szpitala (konkretnie na transport medyczny i wyposażenie Izby Przyjęć) w kwocie 624 000 zł Powiat Lubliniecki otrzymał z solidarnościowego programu wsparcia powiatów i miast na prawach powiatu województwa śląskiego w zakresie ochrony zdrowia.

Za część tej kwoty zakupiona została karetka, reszta natomiast zostanie wydatkowana na m.in. modernizację klimatyzacji i wentylacji mechanicznej w budynku Izby Przyjęć. Poza tym zakupiony zostanie agregat prądotwórczy wyposażenie medyczne dla potrzeb Izby Przyjęć: wózki transportowe, kardiomonitory, respiratory.

[post_gallery]

Fot: Starostwo Powiatowe w Lublińcu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here