„Wojskowe Kino Plenerowe” w Gminie Koziegłowy

0
663
plakat wojskowe kino plenerowe

15 sierpnia 202 roku do Gminy Koziegłowy zawita „Wojskowe Kino Plenerowe”, którego organizatorem jest Ministerstwo Obrony Narodowej.

polskie wojsko
fot. pixabay.com

„Wojskowe Kino Plenerowe” to projekt plenerowych seansów filmowych prowadzony przez Ministerstwo Obrony Narodowej, który polega na wakacyjnym objeździe poszczególnych miejscowości i wyświetlania mieszkańcom w weekend za darmo najlepszych polskich filmów wojennych z ostatnich 10 lat, np. tj.:

  • Historia Roja;
  • Miasto 44;
  • Karbala;
  • Dywizjon 303. Bitwa o Anglię.

Plenerowe kino zawita także do Gminy Koziegłów 15 sierpnia 2021 roku, a dokładnie filmy zostaną wyświetlone w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Gniazdowie na ulicy Lipowej 8.

Poza filmowym seansem na przybyłych będą czekać dodatkowe atrakcje takie jak: piknik „Zostań Żołnierzem RP”, na którym zaprezentowany zostanie sprzęt wojskowy z wybranych jednostek Wojska Polskiego oraz dostępna będzie wojskowa grochówka z chlebem z polowej piekarni.

kuchnia polowa
fot. pixabay.com

Dodatkowo obecni będą żołnierze wojsk operacyjnych, „Terytorialsi”, z którymi będzie można porozmawiać o służbie wojskowej. Tych, którzy   zastanawiają się nad wyborem swojej drogi zawodowej rekruterzy będą zachęcać do wstąpienia w szeregi Wojska Polskiego.

Być może nie zabraknie także muzyków z orkiestr wojskowych, a także żołnierzy, którzy zaprezentują wybrane elementy szkoleniowe, w tym musztrę paradną. Atrakcja ta jest zależna od decyzji organizatorów.

Na wybranych piknikach będą funkcjonowały również punkty szczepień przeciw COVID-19, w których podawany będzie preparat firmy Johnson & Johnson podawany w jednej dawce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here