fbpx
Strona głównaWiadomościKora zmarła trzy lata temu. Częstochowa już miesiąc temu uczciła Jej pamięć

Kora zmarła trzy lata temu. Częstochowa już miesiąc temu uczciła Jej pamięć

Kora zmarła trzy lata temu. Częstochowa uczciła Jej pamięć. Niemal dokładnie miesiąc temu imieniem Olgi Aleksandry Sipowicz, czyli Kory nazwano w mieście Promenadę Śródmiejską.

Częstochowa jest jedynym z pierwszych miasta w Polsce, które upamiętniły niezapomnianą artystę, wpisując Jej imię na mapę miasta. Z pomysłem, aby to właśnie Kora została patronką Promenady Śródmiejskiej, terenu rekreacyjnego znajdującego się  pomiędzy Aleją Wolności a Aleją Bohaterów Monte Cassino, wystąpili radni SLD i Koalicji Obywatelskiej.

– Kora, to postać niebanalna, która znana jest każdemu miłośnikowi muzyki w Polsce –pisali w swoim uzasadnieniu do wybory Kory na patronkę promenady. – Jako autorka tekstów i wokalistka od początku swojej działalności kultowej grupy Maanam była postacią, która wywarła ogromny wpływ na kształtowanie się nie tylko gustów muzycznych Polaków, ale stała się wręcz ikoną dla polskich kobiet. Jej teksty są zapisem nie tylko uczuć, ale zawierają w sobie ogromny ładunek z przekazem społecznym, który w latach PRL-u – czasu totalnej cenzury – każdy Polak i każda Polka bezbłędnie odczytywali. 

(zdjęcie wikipiedia)

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here