Województwo Łódzkie ogłosiło Wojewódzki Kulinarny Konkurs Bożonarodzeniowy

0
162

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia Województwo Łódzkie organizuje Wojewódzki Kulinarny Konkurs Bożonarodzeniowy.

Święta Boże Narodzenia to wyjątkowy okres dla każdego z nas. Wszyscy spotykamy się z rodziną przy jednym stole, zastawionym wigilijnym jedzeniem i składamy sobie życzenia na nadchodzący nowy rok.

To także czas, w którym nasza tradycja i obrzędy nabierają na sile, dlatego nie sposób, aby ją pominąć. Jedną z takich tradycji jest wspólne gotowanie potraw na wigilijną wieczerzę, stąd też Zarząd Województwa Łódzkiego zaprasza do wzięcia udziału w Wojewódzkim Kulinarnym Konkursie Bożonarodzeniowym.

Konkurs odbywa się w 2 kategoriach:

  • Tradycyjna Potrawa Wigilijna;
  •  Tradycyjny Wypiek Bożonarodzeniowy.

Jego celem jest rozpowszechnianie wiedzy na temat produktów tradycyjnych i lokalnych z województwa łódzkiego.

Aby wziąć udział w konkursie, zawodnicy muszą wykonać całkowicie samodzielnie tradycyjną potrawę wigilijną albo tradycyjny wypiek bożonarodzeniowy z produktów tradycyjnych i lokalnych z województwa łódzkiego, zrobić jej zdjęcia oraz wypełnić formularz zgłoszeniowy.

W każdej z kategorii przewidziane są nagrody pieniężne:

  • 1500 zł;
  • 1000 zł;
  • 500 zł;
  • Upominki rzeczowe dla wyróżnionych osób.

Termin nadsyłania prac upływa 7 grudnia 2020 roku. Więcej informacji na stronach internetowych: www.lodzkie.pl oraz  www.lodzkie.ksow.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here