Policja walczy z nielegalnymi automatami do gier oraz z ich właścicielami

0
317

Policjanci zarekwirowali 19 automatów do gier, a właściciele mimo to po miesiącu z powrotem wstawili 12 nowych.

Policja walczy z nielegalnymi automatami do gier oraz z ich właścicielami 1
Fot: KMP Częstochowa

Operacyjni zwalczający przestępczość gospodarczą z Komendy Miejskiej w Częstochowie pod koniec października zabezpieczyli 19 automatów do gier hazardowych, które znajdowały się w salonach gier na terenie Koniecpola i Świętej Anny.

Po miesiącu, 27 listopada 2020 roku do tych samych lokali weszli nieumundurowani funkcjonariusze policji i po raz kolejny przejęli 12 nowych nielegalnych maszyn, które wraz z dokumentacją przekazano do Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach. Urząd ten będzie teraz prowadził postępowanie w tej sprawie.

Według ustawy hazardowej, automaty do gier mogą być udostępniane wyłącznie w kasynach, które posiadają wymaganą koncesję na prowadzenie działalności. Natomiast za brak takiego pozwolenia posiadanie automatów do gier w lokalach gastronomicznych, hazardowych i usługowych jest nielegalne oraz podlega wysokiej karze w wysokości 100 tys. zł od jednego automatu.

Karze podlegają właściciele automatów i lokali, w których znajdują się owe maszyny. Poza tym za organizowanie gier hazardowych można trafić do więzienia nawet na 3 lata.

Policja walczy z nielegalnymi automatami do gier oraz z ich właścicielami 2
Fot: KMP Częstochowa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here