Koniec wakacji. Witaj ponownie szkoło!

0
2361
szkoła

Jak co roku 1 września kończą się wakacje, a rozpoczyna nauka dla przedszkolaków i uczniów.

szkola2
fot. pixabay.com

Po ponaddwumiesięcznej przerwie wakacyjnej dziś uczniowie wrócili do swoich starych i nowych szkół, gdzie nowy rok szkolny rozpoczął się krótką inauguracją oraz szybkim spotkaniem z koleżankami, kolegami i wychowawcami.

Z racji ciągłych obostrzeń sanitarnych rodzice nie mogli dzisiaj towarzyszyć swoim pociechom w szkołach. Wyjątki były tylko w przypadku rodziców dzieci najmłodszych, które stresowały się nowymi wydarzeniem w ich życiu.

Pierwszy dzwonek i typowe lekcje rozpoczną się dopiero od jutra i na chwile obecną będą odbywały się stacjonarnie. Miesiąc temu dyrektorzy dostali wytyczne co do funkcjonowania placówki oświaty w roku szkolnym 2021/2022 tak więc i teraz będzie rekomendowane stosowanie maseczek w przestrzeni wspólnej przez uczniów szkół podstawowych oraz dezynfekowanie rąk i wietrzenie klas co jakiś czas.

Mimo że obecne czasy są, jakie są z powodu pandemii, w niektórych szkołach na przywitanie pierwszoklasistów klasy starsze zorganizowały akademię. Przykładem może być Szkoła Podstawowa nr 38 im. Ludwika Zamenhofa w Częstochowie, gdzie trzecioklasiści wystąpili na scenie i uroczyście przywitali swoich nowych kolegów i koleżanki.