fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaPolecaneMarszałek Witek w Częstochowie. Protesty przed „Sienkiewiczem”

Marszałek Witek w Częstochowie. Protesty przed „Sienkiewiczem”

Marszałek Sejmu RP Elżbieta Witek przyjechała dzisiaj do Częstochowy. Uczestniczyła w uroczystym rozpoczęciu nowego roku szkolnego w IV Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Częstochowie. Jej wizycie towarzyszyła pikieta zorganizowana przez częstochowski Strajk Kobiet oraz Demokratyczną RP.

Marszałek przyjechała do częstochowskiego liceum, ponieważ jego uczennica Kamila Jedynak została laureatką konkursu plastyczno-literackiego Marszałka Sejmu RP pt. „Polskie serce pękło. Katyń 1940”. Uczennica klasy III częstochowskiej szkoły napisała tekst do pieśni poświęconej tematyce katyńskiej „.Pożegnanie katyńczyka”. Pieśn, do której muzykę skomponował Robert Niepostyn została wykonana dzisiaj w IV LO im. Henryka Sienkiewicza w trakcie programu artystycznego towarzyszącego inauguracji nowego roku szkolnego przez Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego.

Piosenki napisanej przez młodą częstochowiankę można posłuchać na kanale YouTube

– Zdecydowałam się wziąć udział w tym konkursie, bo w szkole mało mówimy o Katyniu. Biorąc w nim udział sporo się na ten temat dowiedziałam -powiedziała nam Kamila Jedynak. – Cieszę się, że zostałam jego laureatką.

Dumy z córki nie kryli obecni na akademii rodzice. Tata Kamili, pan Krystian Jedynak powiedział, że córka jest bardzo zdolna i literatura oraz muzyka to jej konik.

– Kamila uczęszcza do klasy o profilu biologiczno-chemicznym, ale jest humanistką – opowiadał dumny tata. – Interesują ją języki obce, lubi historię, ale także gra na gitarze i pianinie.

Obecna na inauguracji roku szkolnego marszałek Witek złożyła na nowy rok szkolny życzenia nauczycielom i uczniom, a także pogratulowała Kamili Jedynak.

W trakcie uroczystości, przed budynkiem szkoły zgromadziła się spora grupa osób, które protestowały przeciwko wizycie Elżbiety Witek. Skandowano „Hańba”, „Będziesz siedzieć”, „Oszustka”. Po zakończeniu akademii do grupy tej dołączyło się sporo młodzieży. W proteście uczestniczyli przedstawiciele Strajku Kobiet w Częstochowie, Demokratycznej RP oraz KODu Częstochowa.

Po zakończeniu akademii przy pikietujących zatrzymała się spora grupa młodzieży z „Sienkiewicza”. Protestowi przyglądało się również sporo przechodniów.

Kiedy limuzyna sejmowa usiłowała opuścić plac sprzed szkoły, policja musiała jej torować drogę pomiędzy protestującymi.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -