fbpx
Strona głównaKultura i rozrywka„Wiersz mówi do Ciebie”. Utwory Zbigniewa Budka przeczytają aktorzy częstochowskiego teatru

„Wiersz mówi do Ciebie”. Utwory Zbigniewa Budka przeczytają aktorzy częstochowskiego teatru

Program „Wiersz mówi do Ciebie” promował będzie najnowszy tom wierszy Zbigniewa Budka. Wydarzenie odbędzie się w OKP “Gaude Mater” we wtorek, 5 kwietnia o godz. 19.

Zbigniew Budek urodził się w 1948 r. w Wejherowie. Spędził tam dzieciństwo i młodość, a jako dwudziestolatek opuścił miasto. Od tamtego czasu przebywał za granicą kraju. W 1987 r. osiadł się na stałe w mieście Bonn, od października roku 2019 mieszka w Königswinter nad Renem (w okolicach Bonn). Jednak jego drugim miejscem zamieszkania jest Częstochowa.

Zamiłowanie do literatury pojawiło się u niego w 1998 r.. Po ośmiu latach zaczął pisać i wydawać książki własnym sumptem. Zaowocowało to opublikowaniem czterech tomów wierszy: „Repetytorium z historii” (2008), „Seans za dwadzieścia kilka groszy” (2011), „Słowo jak dotyk” i „Pod prąd” (oba z 2015 r.). Teraz przyszła pora na piąty, najnowszy tom zatytułowany „Rozproszenie”.

„Wiersz mówi do Ciebie”. Utwory Zbigniewa Budka przeczytają aktorzy częstochowskiego teatru 1
Okładka tomu “Rozproszenie”

Promocja książki odbędzie się w Ośrodku Promocji Kultury “Gaude Mater” (ul. Dąbrowskiego 1) we wtorek 5 kwietnia, o godz. 19. Podczas wydarzenia wystąpią aktorzy Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie: Iwona Chołuj, Marta Honzatko i Maciej Półtorak. Całość poprowadzą Beata Anna Symołon i Robert Dorosławski. Wstęp jest wolny. Szczegóły: gaudemater.pl.

ZS

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
deklaracja dotycząca źródła ciepła
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -