fbpx
Strona głównaKultura i rozrywka"Wielka kameralistyka" zabrzmi w sali kameralnej Filharmonii Częstochowskiej

“Wielka kameralistyka” zabrzmi w sali kameralnej Filharmonii Częstochowskiej

W piątek, 5 listopada w sali kameralnej Filharmonii Częstochowskiej odbędzie się koncert “Wielka kameralistyka”.

“Wielka kameralistyka” to projekt, którego celem jest przybliżenie melomanom twórczości znamienitych kompozytorów, którzy zajmują poczesne miejsce w historii muzyki klasycznej, ale poprzez ich dzieła kameralne, napisane na mniejsze składy wykonawców.

-Kameralne składy muzyków naszej Filharmonii zaczęliśmy prezentować częściej w związku z pandemicznymi obostrzeniami, które nakazywały dystans nie tylko po stronie widowni, ale także na scenie. Odkryliśmy przy okazji jak wiele wartościowych, a mniej znanych utworów (oraz rzadziej goszczących w repertuarach filharmonijnych z racji pierwszeństwa wykonań orkiestrowych) zawiera w sobie światowa muzyka kameralna – zaznacza Agnieszka Małasiewicz z Impresariatu Filharmonii Częstochowskiej.

"Wielka kameralistyka" zabrzmi w sali kameralnej Filharmonii Częstochowskiej 1
“Wielka kameralistyka” (mat. Filharmonii Częstochowskiej)

Koncert odbędzie się 5 listopada o godz. 19 w sali kameralnej instytucji. Na scenie wystąpią: Tomasz Kulisiewicz (skrzypce), Adam Klocek (wiolonczela) oraz Monika Wilińska–Tarcholik (fortepian). Zabrzmią Sonatina a-moll oraz Trio fortepianowe Es-dur op. 100 Schuberta.

Bilety kosztują 45 zł (normalny), 38 zł (ulgowy) oraz 20 (ulgowy UTW), Można je nabyć w kasie Filharmonii Częstochowskiej (ul. Wilsona 16) oraz za pośrednictwem strony www.filharmonia.com.pl.

ZS

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
deklaracja dotycząca źródła ciepła
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -