“Widzę, więc jestem”

0
267

Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie zaprasza do udziału w kolejnej edycji konkursu „Video ergo sum – Widzę, więc jestem”. Propozycja jest adresowana do osób, których pasją są filmy.

"Widzę, więc jestem" 1


Konkurs odbywa się w trzech kategoriach: film, recenzja i plakat. Pierwsza dotyczy przygotowania krótkiego (maksymalnie 15-minutowego) materiału filmowego w dowolnym stylu czy gatunku, w pojedynkę lub w zespole liczącym maksymalnie trzy osoby. Może to być zarówno fabuła, dokument, reportaż lub teledysk. Technika wykonania również jest dowolna.
W przypadku kategorii recenzenckiej należy pamiętać, aby to była recenzja filmu z listy przygotowanej przez organizatora. Recenzja może więc dotyczyć m.in. „Zimnej wojny” Pawła Pawlikowskiego, „Patersona” Jima Jarmuscha czy też „Marsjanina” Ridleya Scotta. Podobnie jest z kategorią plakatową. To znaczy, do tego samego zestawu filmów należy zaprojektować prace, wykonane w dowolnej technice plastycznej czy graficznej, oraz wysłać je do ROK-u w formie drukowanej. W przypadku recenzji i plakatów autorem prac może być wyłącznie jedna osoba.
„Video ergo sum” jest skierowany do osób zajmujących się filmem amatorsko, a więc osób, które nie są uczniami lub absolwentami szkół filmowych, które nie zajmują się zawodowo projektowaniem graficznym czy też pisaniem recenzji filmowych.
Termin zgłoszeń do konkursu mija 31 października. Wystarczy tylko przygotować pracę zgodnie z wymogami opisanymi w regulaminie oraz przesłać ją razem z wypełnioną kartą zgłoszeniową na adres ROK-u z dopiskiem „konkurs filmowy Video, ergo sum”. Recenzje filmowe można wysyłać mejlowo. Następnie jury konkursowe oceni prace, a uroczyste ogłoszenie wyników oraz pokaz nagrodzonych filmów nastąpi 22 listopada 2019 r. o godzinie 18 w Galerii Art-Foto Regionalnego Ośrodka Kultury. Do wygrania są nagrody pieniężne w wysokości 700, 500 i 300 złotych za kolejno pierwsze, drugie i trzecie miejsce.
Regulamin i karty zgłoszeniowe można znaleźć na stronie internetowej organizatora konkursu, czyli Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie: rok.czestochowa. pl. Szczegółowe informacje można uzyskać również pod adresem: [email protected] oraz pod numerem telefonu: 34 366 59 65.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here