Spełnili marzenia

0
265

Funkcjonariusze z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie odwiedzili Zakład Opiekuńczo-Leczniczy dla pacjentów wentylowanych mechanicznie w Szpitalu przy ul. PCK. Wizyta odbyła się na prośbę jednego z pacjentów.
Poza policjantami chorych odwiedziła policyjna maskotka – Sznupek oraz pies służący w Wydziale Prewencji – Kair.

Spełnili marzenia 1


Odwiedziny funkcjonariuszy były spełnieniem marzeń jednego z chorych. Łukasz jest sparaliżowany z powodu choroby i od kilkunastu lat podłączony do aparatury, która utrzymuje go przy życiu. Marzeniem Łukasza było spotkać się z prawdziwymi policjantami i porozmawiać z nimi, jak wygląda ich służba. Kiedy informacja ta trafiła do mundurowych, postanowili pomóc w spełnieniu tego marzenia.
Spotkanie z pewnością ucieszyło nie tylko Łukasza, ale także innych chorych. Policjanci opowiedzieli o swojej pracy, ale także przygotowali pokaz tresury w wykonaniu policyjnego psa o imieniu Kair. Jego przewodnik asp. sztab. Paweł Kowalczyk pokazał, jak posłuszny jest zwierzak i jak szybko reaguje na komendy.
Sierżant sztabowy Kamil Sowiński przygotował prezentację na temat “Polska Policja dziś”, w której trakcie zarówno Łukasz, jak i inni podopieczni szpitala obejrzeli film o działaniu tej formacji. Na pytania zadawane przez uczestników spotkania, odpowiadali naczelnicy wydziału prewencji nadkom. Artur Włodarski i podinsp. Rafał Zemła. Wiele radości chorym sprawiła także policyjna maskotka — sympatyczny Sznupek.

Spełnili marzenia 2

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here