Ważna wygrana koszykarzy AZS Częstochowa w 2 lidze

Koszykarze AZS Częstochowa odnieśli w sobotę w Hali Polonia bardzo ważne zwycięstwo. Wygrali 88:82 z MCKS Czeladź, który jest „sąsiadem” w tabeli 3 grupy 2 ligi.

Spotkanie rozpoczęło się po myśli gości. MCKS szybko wypracował sobie kilka punktów przewagi. Na szczęście gospodarze odrobili część strat i pierwszą kwartę przegrali 23:24.

W drugiej części meczu obraz gry zdecydowanie się poprawił. Koszykarze AZS wygrali 34:17 i na przerwę schodzili prowadząc 57:41. To nie zapowiadało problemów po przerwie. A jednak…

Drużyna z Czeladzi wzięła się do odrabiania strat. Goście wygrali trzecią kwartę 19:12 i zrobiło się 69:60 po 30 minutach gry. A to zapowiadało emocje w ostatnich 10 minutach meczu…

Na 3 minuty i 17 sekund przed końcem było tylko 82:79 dla AZS, a na 58 sekund przed końcem na tablicy wyników było 85:82. W decydującej końcówce więcej nerwów i zimnej krwi zachowali częstochowianie i to oni wygrali 88:82 zdobywając ważne 2 punkty i odnosząc kolejne zwycięstwo.

AZS Częstochowa – MCKS Czeladź 88:82 (23:24, 34:17, 12:19, 19:22)

AZS: M. Majcherek 26, K. Hajduś 16, D. Szulc 14, S. Spychała 12, T. Nogalski 9, K. Ligęza 8, W. Nogalski 3, D. Rak 0, M. Dziewior 0, F. Sośniak 8.