Siatkarki KS Sorella Częstochowianka zgodnie z planem pokonały w sobotę ostatni w tabeli Libero VIP Aleksandrów Łódzki i odniosły 15 zwycięstwo w 1 lidze kobiet!

Kibice KS Sorella Częstochowianka liczyli na pewne zwycięstwo i się doczekali, choć może żałowali, że częstochowianki wydłużyły im mecz o jednego seta.

Początek meczu to przewaga siatkarek trenera Andrzeja Stelmacha. Częstochowianka w końcówce pierwszego seta wrzuciła wyższy bieg i wygrała do 20. Jeszcze łatwiej poszło w drugiej partii, którą częstochowianki wygrały do 13.

Kiedy kibice spodziewali się zwycięstwa w trzech setach, Częstochowianka przegrała końcówkę trzeciego seta i siatkarki musiały wyjść na czwartą partię. W niej już niespodzianki nie było. Drużyna trenera Stelmacha gładko wygrała do 14 i zdobyła 15 zwycięstwo w 1 lidze kobiet! Warto zaznaczyć, że częstochowski szkoleniowiec dało pograć zmienniczkom.

Po 20 kolejkach Sorella Częstochowianka ma 41 punktów i zajmuje wysokie 4. miejsce w tabeli.

AK, foto: AK

KS Sorella Częstochowianka – Libero VIP Aleksandrów Łódzki 3:1 (25:20, 25:13, 23:25, 25:14)

Planowe zwycięstwo siatkarek KS Sorella Częstochowianka z Libero VIP Aleksandrów Łódzki 2