Akcja „Warto dbać o Wartę” zakończona sukcesem

0
485
sprzątanie Warty 6

W powiecie radomszczańskim w sobotę odbyła się akcja „Warto dbać o Wartę”, która zakończyła się zebranymi 34 workami śmieci, starą oponą i żeliwnym grillem.   

sprzątanie Warty 12
Fot. Powiat Radomszczański (fot. Marcin Borowiecki, Marcin Kwarta)

W sobotę 17 kwietnia 2021 roku w ramach akcji „Warto Dbać o Wartę”, która była efektem zorganizowanej ogólnopolskiej akcji „Operacja Czysta Rzeka”, 40 wolontariuszy podzielonych na małe grupki sprzątało podzielone na sektory tereny rzeki Warty wraz z przyległymi starorzeczami (na odcinku: od okolic starorzecza „Podkowa” w Jankowicach do ujścia dawnego koryta Warty – teren za mostem w Zakrzówku Szlacheckim).

Na porządkowanie terenu rzeki Warty przybyły całe rodziny, wśród nich rodzice z dziećmi oraz dziadkowie, jak również przedstawiciele Stowarzyszenia „Morsy z Radomska”, Radomszczańskiego Alarmu Smogowego, Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego czy Kajakowo.pl. W akcję włączyła się także kadra pedagogiczna i wychowankowie Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej „KAMIL”.

Taka duża liczba chętnych ogromnie cieszy, bo świadczy to tylko o tym, że losy planety, a tym bardziej najbliższego otoczenia nie są nikomu obojętne.

„Bardzo dziękuję w imieniu Zarządu Powiatu Radomszczańskiego, że mimo niesprzyjającej pogody dołączyli Państwo do tegorocznej edycji Akcji Operacja Czysta Rzeka. Mam nadzieję, że oprócz tego, że wspólnie posprzątamy ten piękny teren, ta akcja będzie też miała wymiar edukacyjny. Warto dbać nie tylko o Wartę, ale i inne miejsca równie urokliwe miejsca na terenie Powiatu Radomszczańskiego” – mówiła Ewa Gajzler, Członek Zarządu Powiatu Radomszczańskiego.

Szczególne podziękowania pani Ewa skierowała do najmłodszych uczestników akcji.

„Cieszę się bardzo, że tutaj jesteście, mimo deszczowej pogody. Mam nadzieję, że zachęcicie innych w Waszym wieku do takiej inicjatywy i że z rodzicami będzie Wam się fajnie sprzątało”.

sprzątanie Warty 10
Fot. Powiat Radomszczański (fot. Marcin Borowiecki, Marcin Kwarta)

Akcja zakończyła się zebraniem 34 worków śmieci, opony i żeliwnego grilla, a samo sprzątanie odbyło się z zachowaniem wszelkich zaleceń sanitarnych. Starorzecze Warty i okolice zbiornika w Zakrzówku Szlacheckim na nowo zachwycają i zachęcają do podziwiania uroków przyrody.