fbpx
Strona głównaWiadomościW Częstochowie odsłonięto tablicę pamiątkową poświęconą prof. Tadeuszowi Gałkowskiemu

W Częstochowie odsłonięto tablicę pamiątkową poświęconą prof. Tadeuszowi Gałkowskiemu

Tablica upamiętniająca postać prof. dr hab. Tadeusza Gałkowskiego znajduje się w Auli Zespołu Szkół Specjalnych nr 23 im. Janusza Korczaka.

W Częstochowie odsłonięto tablicę pamiątkową poświęconą prof. Tadeuszowi Gałkowskiemu 1

Miejsce na tablicę pamiątkową nie zostało wybrane przypadkowo. Urodzony w Częstochowie Tadeusz Gałkowski działalność naukową i pracę poświęcił dzieciom z niepełnosprawnościami, szczególnie z wadami słuchu i z autyzmem. Był nauczycielem i mentorem wielu pokoleń psychologów, audiofonologów i surdopedagogów; wybitnym znawcą autyzmu i problematyki osób z niepełnosprawnościami.

Przez ponad 30 lat pracował na Uniwersytecie Warszawskim. Był także prorektorem ds. nauki i współpracy międzynarodowej w Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Przez ostatnie lata związany był z Uniwersytetem SWPS, gdzie na Wydziale Psychologii kierował Katedrą Psychologii Rozwoju i Edukacji.

Od 1998 roku naukowo wspierał konferencje „Jestem osobą z autyzmem- dajcie mi szansę” organizowane przez Zespół Szkół Specjalnych nr 23, Stowarzyszenie „Daj mi Czas” oraz Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Autyzmem.
W odsłonięciu tablicy pamiątkowej zmarłego 29 lipca ubiegłego roku naukowca wzięli udział: Prezydenta Miasta Częstochowy Ryszard Stefaniak oraz syn profesora – Rafał Gałkowski i wnuk Philipp Gałkowski.

Więcej o prof. Tadeuszu Gałkowskim na stronie Zespołu Szkół Specjalnych nr 23

(fot. UM Częstochowa)

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
deklaracja dotycząca źródła ciepła
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -