fbpx
Strona głównaKultura i rozrywkaWarsztaty z Pracownią Tworzywo. Była to świetna zabawa w bożonarodzeniowym klimacie!

Warsztaty z Pracownią Tworzywo. Była to świetna zabawa w bożonarodzeniowym klimacie!

W grudniu częstochowska Pracownia Tworzywo zaprosiła milusińskich na kreatywne, przedświąteczne warsztaty. Miejscem artystycznych działań był lokal Paśnik.

O tej grudniowej propozycji adresowanej do dzieci w wieku od 6 do 12 lat pisaliśmy już na łamach „Gazety Regionalnej”. Na inauguracyjne artystyczne zajęcia Pracownia Tworzywo (www.facebook.com/Pracownia.Tworzywo.czestochowa) zaprosiła w pierwszy weekend grudnia. Warsztaty zatytułowano wówczas „Mikołajkowy warsztat”. Uczestnicy nie próżnowali. Z radością tworzyli listy do św. Mikołaja, stworzyli zestaw dekoracyjnych ozdób na choinkę, a na finał – wyczarowali wyjątkową, świąteczną kulę śnieżną.

W połowie grudnia przyszła pora na kolejną odsłonę wydarzenia. Tym razem zajęciom towarzyszyło hasło „Czas na świąteczne smaki i zapachy”! Warsztaty znów odbyły się w gościnnych progach lokalu Paśnik przy ul. Kopernika 71). Zaplanowano je na sobotę, 17 grudnia i niedzielę, 18 grudnia. Każdego dnia kreatywna zabawa trwała trzy godziny.

Jakie wyzwania czekały na warsztatowiczów? Najpierw zabrali się za dekorowanie chatek z pięknie pachnącego piernika. Potem dzieci stworzyły zimowego „slima”, czekała ich więc zabawa sensoryczna ćwicząca tzw. motorykę małą. A co na finał? „Home made SPA”! Kryły się za tym warsztaty tworzenia musujących, pachnących kul do kąpieli.

Organizatorzy zadbali również o poczęstunek dla uczestników. A co najważniejsze: wszystkie stworzone przez siebie dzieła dzieci mogły zabrać ze sobą do domu. Dzięki temu będą mogły obdarować najbliższych nietuzinkowymi prezentami, których nie można kupić w żadnym sklepie.

Komu nie udało się skorzystać z świątecznej oferty, powinien wypatrywać kolejnych propozycji Pracowni Tworzywo. Następne twórcze spotkania planowane są w okresie ferii zimowych. Wkrótce ofertę dopełni również propozycja organizacji „Kreatywnych urodzin”.

red., mat. Pracowni Tworzywo

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Ford Puma hybrydowy SUV

Popularne

- Advertisment -Ford Puma hybrydowy SUV