fbpx
Strona głównaWiadomościCzęstochowa informacjeCzęstochowska jadłodzielnia. Tu można zostawić jedzenie, które zostało nam po świętach

Częstochowska jadłodzielnia. Tu można zostawić jedzenie, które zostało nam po świętach

Gdy po świętach zostają nam ciasta czy pierogi, zastanawiamy się co z nimi zrobić. Najlepszym rozwiązaniem jest podzielenie się nim z potrzebującymi. Pomoże w tym Częstochowska jadłodzielnia

Gdzie zanieść bożonarodzeniowe pierogi, pasztet, bigos, pierniki czy makowiec? Prostym rozwiązaniem będzie wstawienie jej do społecznej lodówki, czyli „Częstochowskiej jadłodzielni”. Od końca maja funkcjonuje ona dzięki połączeniu sił Fundacji Rething (która prowadzi w Częstochowie sklep Lepszy Klimat), Stowarzyszenia Wzajemnej Pomocy „Agape”, Stowarzyszenia HelpCzewa oraz Banku Żywności w Częstochowie.

To miejsce, do którego każdy może przynieść nadmiar jedzenia, którego nie jest w stanie przetworzyć i w którym każdy może poczęstować się tym, co znajduje się w lodówce i znajdujących się obok niej półkach.

Częstochowska jadłodzielnia. Tu można zostawić jedzenie, które zostało nam po świętach 1
mat. Fundacji Rething

Jadłodzielnia znajduje przy budynku SWP „Agape” przy ul. Piotrowskiej 18 i jest dostępna przez całą dobę. Produkty, które wkładamy muszą być zapakowane lub w pojemnikach. Wyroby własne (jak np. ciasta) powinny być opisane i posiadać datę przygotowania.

Zasady obowiązujące w częstochowskiej jadłodzielni można znaleźć na: www.facebook.com/czestodzielnia.

red.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Ford Puma hybrydowy SUV

Popularne

- Advertisment -Ford Puma hybrydowy SUV