MDK w Lublińcu zaprasza na warsztaty z ceramiki dla dorosłych

0
123

Na prośbę mieszkańców Lublińca, MDK zaprasza na warsztaty z ceramiki w ramach cyklu „Akademia Kreatywności”.

Wielokrotne pytania mieszkańców Lublińca o zajęcia z cerami dla każdego, w końcu zaowocowały. Odbędą się one już 30 i 31 lipca 2020 r. w budynku MDK.

Warsztaty ceramiczne dla dorosłych poprowadzi Anna Bałdyga – jedna ze współzałożycielek Galerii pod Glinianym Aniołem działającej przy Miejskim Domu Kultury. W ostatnim czasie prowadziła również sekcję ceramiki dla dzieci.

Uczestnicy warsztatów będą pracować w technice sgraffito, czyli nakładaniu kolejnych kolorów na glinę i zeskrobywaniu warstw wierzchnich. Od ich kreatywności zależeć będzie co wykonają, czy będzie to ozdobna misa lub inna bryła, którą z powodzeniem będzie można wykorzystać do serwowania dań jako osłonkę na donicę lub świecznik.

Prace ceramiczne podzielone są na dwa etapy – tak będzie również w tym przypadku. Pierwszy etap prac będzie trwał 2 dni – warsztaty odbędą się 30 i 31 lipca (czwartek i piątek) w godzinach 16.00 – 18.00. Koszt uczestnictwa (który pokrywa koszt materiałów) to 30 zł za 2 dni.

Po suszeniu i wypaleniu prac odbędzie się drugi etap – szkliwienie prac. Termin tego spotkania to 24 sierpnia (piątek) w godzinach 16.00-18.00. Koszt udziału w drugiej części warsztatów to 15 zł. Rekomendowana jest obecność w dwóch etapach.

Zapisy w Galerii pod Glinianym Aniołem osobiście lub telefonicznie: 351 06 88.

Warsztaty odbędą się w ustalonym reżimie sanitarnym.

(Źródło: MDK Lubliniec)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here