Pośpiech i Świeboda z KS Exact Systems Norwid Częstochowa walczyli o awans do finału mistrzostw Polski juniorów i grona najlepszych 16 par w kraju

0
195

Dwie pary Exact Systems Norwid Częstochowa rywalizowały w turnieju półfinałowym mistrzostw Polski juniorów w siatkówce plażowej. Z dobrej strony zaprezentowali się Jakub Pośpiech i Dawid Świeboda, którzy zakończyli turniej na wysokim 9. miejscu.

Jeden z dwóch turniejów półfinałowych odbył się w Warszawie. Prawo gry w półfinale miały 32 pary. W turnieju Częstochowę reprezentowali zawodnicy Exact Systems Norwida: Jakub Pośpiech z Dawidem Świebodą oraz Krzysztof Giemza i Mateusz Janus. Giemza i Janus przegrali swoje dwa pierwsze mecze i odpadli z turnieju. Zostali sklasyfikowani na 17 pozycji.

Pośpiech i Świeboda z KS Exact Systems Norwid Częstochowa walczyli o awans do finału mistrzostw Polski juniorów i grona najlepszych 16 par w kraju 1

Na boiskach Monta Beach Volley Club, gdzie można było spotkać byłych i obecnych siatkarzy, ludzi ze środowiska siatkarskiego, działaczy PZPS zdecydowanie lepiej radzili sobie na piasku Jakub Pośpiech i Dawid Świeboda. Częstochowianie turniej rozpoczęli od wygranej. Następnie przytrafiła im się pierwsza porażka. By awansować do czołowej ósemki i do turnieju finałowego Mistrzostw Polski juniorów (najlepsze 16 par w Polsce) częstochowscy siatkarze musieli wygrać trzy mecze z rzędu. Udało się wygrać tylko dwa. Pośpiech i Świeboda wyeliminowali z turnieju jeszcze dwie pary. W meczu o wejście do czołowej ósemki podopieczni trenera Dariusza Parkitnego zmierzyli się z siatkarzami Górnika Radlin. Lepsi okazali się siatkarze z Radlina, którzy po zaciętym spotkaniu pokonali parę ES Norwid Częstochowa. Ostatecznie para Pośpiech/Świeboda została sklasyfikowana na 9. pozycji w turnieju.

Częstochowską parę dopingował m.in. celebryta Zygmunt Chajzer, który oglądał mecze Pośpiecha i Świebody.

W Warszawie Częstochowa miała też swoich innych reprezentantów. Ceremonię wręczenia dyplomów dla najlepszych siatkarek i siatkarzy prowadził Przewodniczący Wydziału Siatkówki Plażowej Polskiego Związku Piłki Nożnej Rafał Pośpiech, prywatnie tata Jakuba Pośpiecha. Sędzią Głównym turnieju był Wojciech Kasprzyk z Częstochowy, a finałowy mecz turnieju jako Sędzia pierwszy prowadził częstochowianin Marcin Dobrzański. Oprócz częstochowskich sędziów na obiekcie Monta Beach Volley Club byli też wspaniali częstochowscy kibice czyli rodziny zawodników, którzy dopingowali siatkarzy Exact Systems Norwid Częstochowa.

– Dziękujemy naszym chłopakom za ten bardzo trudny i wymagający sezon – mówi Rafał Pośpiech, tata Jakuba Pośpiecha. – Chłopcy dali z siebie wszystko. Najpierw walczyli o medale w województwie śląskim, a teraz w turnieju półfinałowym mistrzostw Polski. W międzyczasie grali w finale mistrzostw Polski juniorów w hali, gdzie w Dębicy częstochowski Norwid zajął 6. miejsce w Polsce. Dziękujemy trenerowi Darkowi Parkitnemu oraz wspaniały rodzicom i rodzinom, którzy jeździli na turnieje i dopingowali chłopaków.

Foto: Gazeta Regionalna i Archiwum Rafała Pośpiecha

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here