fbpx
Strona głównaKultura i rozrywkaWakacyjne warsztaty „Apetyt na Lubliniec”

Wakacyjne warsztaty „Apetyt na Lubliniec” [GALERIA ZDJĘĆ]

Za nami pierwsza, wakacyjna tura warsztatów „Apetyt na Lubliniec”. Uczestnicy uczyli się m.in. gry na ukulele i bawili na zajęciach animacyjnych.

Na poranne warsztaty z cyklu „Apetyt na Lubliniec” limit miejsc wyczerpał się praktycznie już w pierwszym dniu zapisów. W gronie prowadzących znalazły się instruktorki sekcji Miejskiego Domy Kultury w Lublińcu: Dorota Kucharczyk (rękodzieło kreatywne) i Marzena Zając (sekcja plastyczna, malarstwo emocjonalne). Na ich zajęciach nie sposób się nudzić! Warsztaty prowadziły również Sara Wojtulek i Sylwia Patyna. Pierwsza z nich już wielokrotnie zapraszana była do lublinieckiego MDK. Słynie ona z ciekawych zajęć i zabaw integracyjnych. Z kolei Patyna od kilku lat uczy gry na gitarze i ukulele. Znana jest pod pseudonimem Pani Nutka.

Wakacyjne warsztaty „Apetyt na Lubliniec” [GALERIA ZDJĘĆ] 1
Warsztaty “Apetyt na Lubliniec” (fot. MDK w Lublińcu)

Cykl letnich zajęć rozpoczęła wspomniana już Kucharczyk, która wprowadziła młodych twórców w świat wełny. Z jej pomocą wykonali choćby bransoletki, plecione dywaniki czy breloczki.

W drugim tygodniu Marzena Zając zaznajomiła uczestników z pojęciem „Land Art”. To kierunek artystyczny, w którym przyroda i sztuka wzajemnie się przenikają. Na warsztatach zatytułowanych „Park sztuki” młodzi twórcy wykonywali elementy instalacji artystycznej, która następnie ozdobiła park przed MDK. Proste materiały najlepiej komponują się z otoczeniem, dlatego zamiast kartek były tuby, a zamiast kredek – czarny marker. Dzieci budowały domki, umieszczając na nich wszystko, co jest bliskie ich sercom: drzewa, słońce, kwiatki, kotki, pieski, rybki, żyrafy, konie, a nawet… pająki. Połączone dzieła utworzyły „osiedle domków jednorodzinnych”, które podziwiać można przed MDK.

Wakacyjne warsztaty „Apetyt na Lubliniec” [GALERIA ZDJĘĆ] 2
Warsztaty “Apetyt na Lubliniec” (fot. MDK w Lublińcu)

Trzeci tydzień dzieci spędziły z Sylwią Patyną, która podzieliła się z nimi swoją pasją gry na ukulele. Podczas zajęć warsztatowicze uczyli się konkretnych piosenek, które mogły zastosować np. w zabawie integracyjnej. Wykonywały również rysunki i kolorowały obrazki, co pomagało im utrwalić zdobytą wiedzę. Na finał warsztatów powstały przepiękne, kolorowe śpiewniki.

Wreszcie przyszedł czas na lipcowe szaleństwo z Sarą Wojtulek. Instruktorka przygotowała to, co wszystkie dzieci lubią najbardziej, czyli zabawy z chustą animacyjną i liną, bańki mydlane oraz zamykanie w gigantycznej bańce. Uczestnicy układali również wzory z prasowanych koralików oraz tworzyli balonowe zwierzaki.Nie zabrakło ciekawych eksperymentów oraz zajęć sensorycznych z wykorzystaniem masy plastycznej, które uczą kreatywnego patrzenia na świat.

W sierpniu przewidziano kolejną turę warsztatów „Apetyt na Lubliniec”. Szczegółów należy szukać na stronie mdk.lubliniec.pl.

ZS, mat. MDK w Lublińcu

Czytaj także: „AlejchemSzalom” powraca. Spektakl zobaczymy na rynku miejskim w Lublińcu

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
deklaracja dotycząca źródła ciepła
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -