fbpx
Strona głównaPodróżeJesteś aktywnym podróżnikiem? Wybierz się na wyprawę z Jurajskimi Włóczykijami i PTTK

Jesteś aktywnym podróżnikiem? Wybierz się na wyprawę z Jurajskimi Włóczykijami i PTTK

Miłośnicy Jury mają możliwość odkrywania tych terenów za sprawą zorganizowanych rajdów i spacerów. Zapraszają na nie biuro Jurajskie Włóczykije oraz PTTK.

Jurajskie Włóczykije to biuro powstałe  z pasji i potrzeby dzielenia się nią z innymi. Jego działanie napędzane jest niegasnącą ciekawością świata i odkrywaniem jego piękna. Założycielka biura, Wiola Gasik, jest również przewodnikiem jurajskim. Z radością i entuzjazmem stara się pokazywać piękno swojej małej ojczyzny wszystkim zainteresowanym. Organizuje wędrówki i spacery, zarówno te bliższe, jak i te trochę dalsze, a grono Jurajskich Włóczykijów ciągle się powiększa.

Jurajskie wyprawy zaplanowane były na ostatni weekend lipca (w tym spacer po Złotym Potoku). Potem Włóczykije wyruszą poza Jurę. Na 14 sierpnia przewidziano „Letni spacer po Warszawie”, a w terminie od 16 do 18 września wycieczkę pod hasłem „Wielokulturowe Podlasie”.

Wszystkie szczegóły na facebookowej stronie „Jurajskie Włóczykije” lub pod numerem telefonu 500 247 152.

Miłośnicy Jury mogą skorzystać również z propozycji spacerów-rajdów organizowanych z ramienia PTTK Częstochowa. Wędrówki wybranymi odcinkami Szlaku Orlich Gniazd poprowadzą zamiennie Iza Żłobińska i wspomniana powyżej Wiola Gasik. 

Jesteś aktywnym podróżnikiem? Wybierz się na wyprawę z Jurajskimi Włóczykijami i PTTK 1
archiwum

Pierwszy spacer zaplanowany był na 23 lipca. Poprowadził on trasą: Częstochowa-Stary Rynek-Kusięta/Rezerwat Zielona Góra.

Z kolei następne spacery odbędą się na trasach: Olsztyn Rynek- Al. Klonowa Złoty Potok (13 sierpnia, ok. 15 km) oraz Złoty Potok – Ostrężnik (27 sierpnia, ok. 6 km). Potem przewidziano wycieczki: Ostrężnik – Bobolice (10 września, 13 km), Góra Zborów- Okiennik Wielki Piaseczno (24 września, ok. 8 km) i Okiennik Wielki-Podzamcze (8 października, 10 km).

Dalsze plany przewidziały rajdy trasami Podzamcze-Pilica, Smoleń- Bydlin, Bydlin-Rabsztyn, Pieskowa Skała-Ojców oraz Prądnik Korzkiewski-Kraków Krowodrza Górka.

Dojazd i powrót na pierwsze odcinki obowiązuje we własnym zakresie – komunikacją miejską lub powiatową. Szczegółowe informacje dotyczące dojazdu i transportu na dalszych etapach będą podawane przed każdym kolejnym spotkaniem.

red.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
deklaracja dotycząca źródła ciepła
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -