fbpx
Strona głównaKultura i rozrywkaWalentynki 2022 w Częstochowie. Oto propozycje przygotowane przez filharmonię, teatr i kina

Walentynki 2022 w Częstochowie. Oto propozycje przygotowane przez filharmonię, teatr i kina

W tym roku Święto Zakochanych przypada na poniedziałek, jednak Filharmonia Częstochowska, Teatr im. A. Mickiewicza, OKF i kina sieci Cinema City, walentynkowe propozycje przygotowały już na weekend.

„Tańce świata” to pomysł na spędzenie Walentynek w Filharmonii Częstochowskiej. W piątek, 11 lutego w gmachu przy ul. Wilsona zabrzmią tanga, walce i rumby. Instytucja zapowiada romantyczny koncert pełen tanecznych rytmów z czterech stron świata. Dopełnieniem muzyki w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Częstochowskiej pod dyrekcją Adama Klocka będą układy prezentowane przez mistrzów tańca towarzyskiego Dominikę Kowalczyk i Marcina Kisztelińskiego. Wieczór poprowadzi Regina Gowarzewska. Koncert rozpocznie się o godz. 19. Bilety normalne kosztują 50 zł, ulgowe – 45 zł, a te dla słuchaczy UTW – 25 zł. Można je nabyć w kasie i na www.filharmonia.com.pl.

Walentynki w teatrze

Walentynki 2022 w Częstochowie. Oto propozycje przygotowane przez filharmonię, teatr i kina 1
„Ostra jazda” (fot. Piotr dłubak/Teatr im. A. Mickiewicza)

Z kolei w częstochowskim teatrze w walentynkowy klimat wprowadzać ma farsa Norma Fostera „Ostra jazda” w reżyserii Mirosława Połatyńskiego, grana od 11 do 13 lutego o godz. 19. W opowieści o tym, jak zrealizować… film erotyczny występują Agata Ochota, Adam Hutyra, Sylwia Oksiuta-Warmus (zamiennie Marta Honzatko), Bartosz Kopeć i Michał Kula.

Z kolei 14 lutego, także o godz. 19 widzów czeka „Cudowna terapia” Daniela Glattauera w reżyserii Tomasza Mana. Terapeutą jest tu Marek Ślosarski, a jego pomocy poszukują małżonkowie grani przez Teresę Dzielską i Adama Hutyrę. Oba przedstawienia przeznaczone są dla widzów od 16. roku życia. Bilety kosztują od 35 do 45 zł. Szczegóły: www.teatr-mickiewicza.pl.

Walentynki 2022 w Częstochowie. Oto propozycje przygotowane przez filharmonię, teatr i kina 2
„Cudowna terapia” (fot. Piotr Dłubak/Teatr im. Mickiewicza)

Co jest grane?

Walentynki można spędzić nie tylko podczas koncertu i spektaklu, ale także filmowo. Jakie propozycje na ten czas przygotował Ośrodek Kultury Filmowej – Kino Studyjne „Iluzja”? Przebojem są z pewnością „Piosenki o miłości” w reżyserii Tomasza Habowskiego. Obsadę tworzą debiutująca w kinie wokalistka The Dumplings, Justyna Święs, Tomasz Włosok, Andrzej Grabowski, Patrycja Volny, Krzysztof Zalewski i Iga „Ofelia” Krefft. Fantastyczną muzykę do filmu skomponował Kamil „Holden” Kryszak, współpracujący z Marceliną czy duetem Karaś/Rogucki. Na widzów czekają też „Matki równoległe” Pedro Almodovara z kreacjami Penelope Cruz i Mileny Smit oraz „Śmierć na Nilu”, którą według słynnej powieści Agathy Christie zrealizował Kenneth Branagh. Oprócz niego na ekranie występują m.in. Annette Bening i Tom Bateman. Repertuar „Iluzji” dostępny jest na stronie www.okf.czest.pl.

Walentynki 2022 w Częstochowie. Oto propozycje przygotowane przez filharmonię, teatr i kina 3
„Śmierć na Nilu” (mat. OKF)

Z kolei kina sieci Cinema City (Wolność i Galeria Jurajska) proponują przede wszystkim polskie kino. To komedie „8 rzeczy, których nie wiecie o facetach” (w kontynuacji przeboju powracają Alicja Bachleda-Curuś i Mikołaj Roznerski), „Krime Story. Love Story” (w obsadzie np. Małgorzata Kożuchowska i Jan Frycz) oraz „Miłość jest blisko” (z Weroniką Książkiewicz i Wojciechem Solarzem w rolach głównych). Do wyboru jest także najnowszy film Patryka Vegi – „Miłość, seks i pandemia” (obsadę tworzą tu m.in. Małgorzata Rozenek-Majdan i Anna Mucha). Amerykańską propozycją na Walentynki jest z kolei film„Wyjdź za mnie”, w którym grają Jennifer Lopez, Maluma (debiutujący w filmie fabularnym), Owen Wilson i Jimmy Fallon.

W repertuarze kin znalazło się również miejsce dla wspomnianej już „Śmierci na Nilu”, „Gierka”, „Moonfall” czy „Spider-Man. Bez drogi do domu”. Więcej na: www.cinema-city.pl.

Zuzanna Suliga

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -