fbpx
Strona głównaPolecaneWakacyjne wypadki na drogach – dane przerażają

Wakacyjne wypadki na drogach – dane przerażają

Wakacyjne wypadki na drogach – dane przerażają. Aktualizowana każdego dnia mapa przedstawiająca „Wypadki drogowe ze skutkiem śmiertelnym” w zastraszającym tempie zapełnia się czarnymi punktami.

Tylko w niedziele przybyło na niej 13 miejsc, w których doszło do drogowej tragedii. Od początku wakacji na mapie zaznaczono 188 wypadków. W większości tych zdarzeń ofiary ginęły na miejscu. W 37 przypadkach mimo szybkiej reakcji służb ratowniczych umarły w szpitalu w ciągu 30 dni od wypadku.

To 3. edycja projektu na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego pn. Wypadki drogowe ze skutkiem śmiertelnym – Wakacje 2021. Na mapie osobno zaznaczane są wydarzenia z ostatniej doby oraz te tragedie, które miały miejsce od początku wakacji. Te liczby przerażają.

Jak przekonuje policja, mapa wypadków wakacyjnych ma skłonić kierowców do refleksji, a media do dyskusji na temat tego, co zrobić, aby polskie drogi były bezpieczniejsze.

Za każdym punktem zaznaczonym na tej mapie, kryje się ludzka tragedia, a spowodowana została często przez błahe, wydawałoby się, zignorowanie przepisów, brawurę, zlekceważenie senności czy zmęczenia podczas jazdy oraz niestety także alkohol.

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here