Spisz się w mobilnym punkcie przy Urzędzie Miasta Częstochowa przy ul. Waszyngtona

0
284
fot. UM Częstochowy

Spis trwa do 30 września tego roku, jeśli jeszcze się nie spisaliście, a nie chcecie przez Internet czy telefonicznie to możesz to zrobić w mobilnym punkcie przy Urzędzie Miasta Częstochowy.

Na dzień 27 lipca samospisu dokonało już 18 131 758 osób, to ok. 47,4% ludności Polski. Zgodnie z ustawą o statystyce publicznej udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest obowiązkowy.

Mobilny punkt do samospisu znajduję się przy Pasażu Opolczyka, niedaleko Urzędu Miasta.

Spisz się w mobilnym punkcie przy Urzędzie Miasta Częstochowa przy ul. Waszyngtona 1

Punkt do samospisu dostępny jest dla chętnych, by w taki sposób się spisać od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8 do 15. Jedyne co trzeba mieć ze sobą to dowód osobisty. Pytania nie są długie i szybko się na nie odpowiada. Znajduję się pod namiotem, jego funkcjonowanie jest uzależnione od pogody. Jeśli będzie silny wiatr i opady deszczu punkt będzie tymczasowo zamknięty.

Policja otrzymała już do tej pory około 80 zgłoszeń o popełnienie wykroczenia, dotyczącego odmowy udziału w spisie. Narodowy Spis Powszechny jest obowiązkowy i muszą w nim wziąć udział wszyscy mieszkańcy, odmowa udziału wiążę się z karą grzywny w wysokości do 5 tys. zł.

Jeśli nie spisałeś się jeszcze przez internet, nie możesz rachmistrzowi odmówić udzielenia odpowiedzi na pytania spisowe, kiedy się z Tobą kontaktuje. Odmawiając narażasz siebie na kare grzywny.

Jeśli masz dostęp do internetu spisz się , jeśli nie masz dostępu, to udaj się do Urzędu Gminy i tam na specjalnym stanowisku spisz się.

Można się spisać telefonicznie pod numerem 22 279 99 99, od 8 do 18.

K KIK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here