fbpx
Strona główna Podróże Wypad na Jurę. To pomysł na trwające wakacje

Wypad na Jurę. To pomysł na trwające wakacje

Wypad na Jurę. To pomysł na trwające wakacje.

[post_gallery]

Tegoroczne wakacje są z pewnością zupełnie inne niż w poprzednich latach. Z powodu pandemii wiele osób rezygnuje w tym roku z wyjazdów do egzotycznych krajów, decydując się na wypoczynek w Polsce. Widząc rosnące zainteresowanie wczasowiczów krajową ofertą, wiele miejscowości turystycznych poszerza swoją bazę noclegową. Gmina Żarki jest jedną z tych gmin, w których w trakcie tegorocznego lata pojawia się najwięcej nowych ośrodków wypoczynkowych czy gospodarstw agroturystycznych.Kolejne z nich to Gościniec Zaklasztorze.

Na gości czekają tam eleganckie pokoje z łazienkami, sala biesiadowania na 50 osób, zagospodarowane podwórko z placem zabaw i miejscem do wypoczynku.Gościniec dysponuje dwoma pokojami dwuosobowymi na parterze przystosowane pod potrzeby osób niepełnosprawnych, sześcioma pokojami na piętrze, w tym tzw. dwójkami, trójkami oraz dwoma typowymi pokojami rodzinnymi mogącymi przyjąć do 5 osób. Łącznie w Gościńcu przygotowano 25 miejsc noclegowych.Każdy pokój wyposażony jest w łazienkę, mini lodówkę, czajnik elektryczny oraz telewizor.

Gościniec Zaklastorze zapewnia komfortowy wypoczynek. Jest przytulny i elegancki. Ulokowany w pewnej odległości od centrum jurajskiego miasteczka, ale w dogodnym położeniu w stosunku do ścieżek rowerowych, szlaków pieszych i Klasztoru Ojców Paulinów w Żarkach Leśniowie, stanowi doskonałą bazę wypadową w kierunku jurajskich zamków w Olsztynie, Bobolicach, Mirowie, czy Ogrodzieńcu.

Jak zachęca żarecki samorząd, Gościniec otacza rozległe podwórko z zagospodarowanym ogrodem. Drzewa owocowe oraz krzewy, kwiaty i jurajskie sosny dodają uroku temu miejscu. Zaskoczeniem dla gości mogą się okazać zielone skrzynki, w których rosną warzywa i zioła. Jeśli tylko mają ochotę, mogą korzystać z tego podręcznego zieleniaka. Na posesji wydzielono parkingi oraz przestrzenie do wypoczynku. Jest altana, grill, miejsce na ognisko. Powodzeniem wśród najmłodszych z pewnością będzie się cieszył plac zabaw, rozkładany basen na czas letnich upałów oraz trampolina.

Oferujemy pobyty dla gości indywidualnych, rodzin, grup do 25 osób – wylicza Karol Podlejski, właściciel Gościńca Zaklastorze. –Mile widziani są u nas pasjonaci i rowerów i wspinaczki, ale i wszelkich innych aktywnych form wypoczynku Jeśli jest tylko zainteresowanie, zapewniamy śniadanie,czy obiadokolacje. Jeśli jednak ktoś chce sam przygotować dla siebie posiłek, to na każdym poziomie znajduje się w pełni wyposażona kuchnia.

(IBS, źródło:UMiG Żarki, fot. Gościniec)

- Advertisment -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here