fbpx

W Żarkach szykują basen na lato

Trwają pracy przy czyszczeniu basenu i terenu wokół zmodernizowanego kąpieliska w Żarkach. Pracuje, kto może, aby letnia pływalnia była na czas gotowa.

W przygotowanie basenu na wakacje włączył się samorząd z burmistrzem Klemensem Podlejskim i jego zastępcą Jakubem Grabowskim oraz druhowie-ochotnicy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Żarkach.

– Te prace robimy wspólnie systemem gospodarczym – informuje burmistrz Podlejski. – Po oczyszczeniu niecka zostanie wypełniona wodą do pewnego niewielkiego poziomu. Przed nami badanie jakości wody przez sanepid i przygotowanie kąpieliska przez sezonem – dodaje.

Basen zewnętrzny wraz z terenem przyległym zostały zrewitalizowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO WSL 20014-2020. Wykonano: nieckę basenu oraz brodzik i pomost do skakania. Zagospodarowano także teren wokół obiektu. Przy basenie powstał deptak z tzw. małą architekturą, czyli ławkami, koszami oraz lampami parkowymi.

Wyznaczono miejsce do palenia ogniska i grillowania. Wybudowany został również parking wraz ze zjazdem z ul. Wierzbowej oraz ścieżka asfaltowa od ul. Wierzbowej Sosnowej.

Całość prac wykonała firma P.H.U.B. MARMADEX.