fbpx

W sobotę posprzątają Parkitkę. Zapraszają chętnych, każda para rąk się liczy

Przedstawiciele firmy Proinvest oraz mieszkańcy ulicy Mazowieckiej w częstochowskiej dzielnicy Parkitka skrzykują się na wielkie wiosenne porządki. W najbliższą sobotę, 15 maja mają zamiar zlikwidować dzikie wysypiska na swoim osiedlu.

– W sobotę o godzinie 10 zbieramy się przed blokiem Proinvestu przy ulicy Mazowieckiej 127 – opowiada przedstawicielka firmy Diana Ostrowska-Langier. – Stamtąd ruszamy w teren. W pierwszej kolejności chcemy usunąć odpady, który znajdują się przy ulicy Mazowieckiej, ale potem zamierzamy zlikwidować jeszcze dwa dzikie wysypiska w dzielnicy.

Przedstawiciele Proinvestu, organizatora sobotniego sprzątania Parkitki, liczą na duży odzew mieszkańców całej dzielnicy, nie tylko lokatorów bloków stojących przy ulicy Mazowieckiej.

– Ta okolica jest odwiedzana przez wielu częstochowian mieszkających na Parkitce i mamy nadzieję, że nie tylko okolicznym mieszkańcom zależy, aby było tu czysto – mówi reprezentantka firmy. – Teraz musimy pilnie posprzątać ten teren, bo po zimie pojawiło się tam mnóstwo śmieci, także tych dużych, jak meble czy opony.

Organizacyjnie Proinvest jest przygotowany do sobotniego sprzątania pod każdym względem. Jak nam powiedziała Diana Ostrowska-Langier, na miejscu będzie kontener na odpady oraz samochód, którym będzie można podjechać do każdego dzikiego wysypiska i zabrać także te wielkogabarytowe odpady. Na osoby, które zechcą się przyłączyć do akcji czekać mają rękawiczki i worki na śmieci.

Po zakończeniu sprzątania, organizatorzy zapowiadają w podziękowaniu za pomoc słodki poczęstunek.

O wydarzeniu można przeczytać na Facebooku:

https://www.facebook.com/events/779780132926289