fbpx

Kolejne nielegalne automaty do gry ujawnione przez częstochowską policję

Tym razem maszyny do nielegalnego uprawiania hazardu ujawniono w lokalach w centrum Częstochowy.

Osiem nielegalnych automatów do gier hazardowych wykryli w dwóch częstochowskich salonach gier policjanci z I Komisariatu Policji w Częstochowie.

– Nieumundurowani funkcjonariusze zwalczający przestępczość gospodarczą ustalili, że w częstochowskich salonach gier mogą znajdować się nielegalne urządzenia do gier hazardowych – informuje Sabina Chyra-Giereś, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie. –  Ich przypuszczenia potwierdziły się po wejściu do dwóch salonów w centrum miasta. Stróże prawa zabezpieczyli po cztery nielegalne automaty, na których zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych w każdym z lokali.

Właścicieli salonów czekają poważne kłopoty. Oprócz wysokiej grzywny, która może sięgać 100  tys. złotych od każdego automatu, za organizowanie gier hazardowych można trafić do więzienia nawet na 3 lata.

Jak przekazała częstochowska policja, maszyny wraz z dokumentacją przekazano do Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach, który będzie prowadził postępowanie w tej sprawie