fbpx
Strona główna Wiadomości Częstochowa W przedszkolach czystsze powietrze

W przedszkolach czystsze powietrze

Oczyszczacze powietrza przeciwdziałające skutkom smogu trafiły do siedemnastu częstochowskich przedszkoli. Urządzenia kupiono ze środków województwa śląskiego w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej „MOGĘ! Zatrzymać SMOG – Przedszkolaku złap oddech”, współfinansowanej przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Oczyszczacze powietrza, to nie jedyny element programu. Teraz wszystkie uczestniczące w projekcie przedszkola wezmą udział w konkursie na scenariusz zajęć dla dzieci o tematyce dotyczącej zanieczyszczenia powietrza oraz w konkursie na przedstawienie. Przeprowadzą także zajęcia edukacyjne i akcję informacyjną dla rodziców.

Zadaniem kampanii edukacyjnej jest podniesienie świadomości ekologicznej mieszkanek i mieszkańców województwa śląskiego – w szczególności dzieci w wieku przedszkolnym, ich rodziców i opiekunów – dotyczącej wpływu zanieczyszczonego powietrza na zdrowie. Jak zakładają autorzy projektu, kampania ma służyć zaktywizowaniu nauczycieli przedszkolnych w zakresie tematyki antysmogowej, zagrożeń wynikających z zanieczyszczenia powietrza i sposobów zapobiegania niskiej emisji.

(Fot. Kampania w Miejskim Przedszkolu nr 38)


- Advertisment -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here