fbpx
Strona głównaEdukacjaCzas na piknik! W piątek na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym w Częstochowie, odbędzie...

Czas na piknik! W piątek na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym w Częstochowie, odbędzie się Piknik Politechniki Częstochowskiej

Politechnika Częstochowska zaprasza na piknik, który odbędzie się w najbliższy piątek 27 maja, na stadionie lekkoatletycznym przy ulicy Dąbrowskiego.

Impreza adresowana jest do nauczycieli i uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Wszyscy, którzy stoją przed dalszym wyborem ścieżki edukacji, powinni pojawić się na pikniku Politechniki.

Dziewięć wydziałów uczelni przygotowało szereg atrakcji, a wszystko po to, by jak najciekawiej zaprezentować się przyszłym studentom i wszystkim zainteresowanym.

Będzie można dowiedzieć się jak działa instalacja wykorzystująca słońce do produkcji prądu elektrycznego, czym żywią się ekologiczne robaki, oraz zajrzeć w głąb mikroświata za pomocą mikroskopu. Zobaczycie magiczny wulkan chemiczny, poznacie zasadę działania zegara chemicznego, przyjrzycie się robotom przemysłowym. Dzięki licznym eksperymentom okaże się, że fizyka i chemia nie są aż takie straszne i na pewno- bardziej zrozumiałe. Odbędzie się wirtualny spacer po pomieszczeniach Wydziału Budownictwa, zaprezentowany zostanie samochód wodorowy, a Wydział Zarządzania poprowadzi kurs pierwszej pomocy.

Każde stoisko przygotowało konkursy i quizy z nagrodami.

Będą także zawody sportowe, gry zespołowe i animacje. Biblioteka Politechniki przygotowała slalom między książkami, a wydawnictwo zaprezentuje swoje publikacje.

Piknik Politechniki wystartuje już w najbliższy piątek 27 maja od godz. 10 i potrwa do godz.14.

Szczegółowy program pikniku jest dostępny na: https://pcz.pl/aktualnosci/piknik-naukowy-politechniki-czestochowskiej-27052022-r-156.html?fbclid=IwAR15-wOCxgaHbxxGagIr5UlzJ8Wh0xtMmdIX5pvoRVRMeM0-5Ft85dqQO5k

Wydarzenie odbywa się pod patronatem JM Rektora Politechniki Częstochowskiej prof. dr. hab. inż. Norberta Sczygiola Prezydenta Miasta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka.

To już kolejna impreza plenerowa Politechniki Częstochowskiej. Dwa tygodnie temu odbył się piknik naukowy w Biskupicach, który okazał się strzałem w dziesiątkę i przyciągnął wielu zainteresowanych, a być może przyszłych studentów uczelni.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
deklaracja dotycząca źródła ciepła
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -