Kiepski stan techniczny busów wożących pasażerów

0
316

Wielu przewoźników świadczących usługi transportowe wozi ludzi niestety niesprawnymi samochodami. Takie wnioski można wyciągnąć po niedawnej kontroli, jaką w Częstochowie wspólnie z policjantami ruchu drogowego przeprowadzili funkcjonariusze Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego z Katowic. Dwie trzecie ze sprawdzonych przez nich busów było niesprawnych i nie powinno wyjeżdżać w drogę.
Kontrolę stanu technicznego samochodów przeprowadzono w rejonie dworców PKP i PKS, skąd na co dzień ruszają w trasy samochody przewożące pasażerów.


W mobilnej stacji diagnostycznej wykonano badania stanu technicznego 9 samochodów. W 6 przypadkach konieczne było zatrzymanie dowodu rejestracyjnego pojazdu w związku ze stwierdzonymi usterkami. Nieprawidłowości były poważne,  dotyczyły bowiem głównie układu kierowniczego i hamulcowego. W jednym przypadku mundurowi ujawnili też uszkodzenie podwozia oraz brak ważnych badań technicznych. Jak zapowiada Komenda Miejska Policji w Częstochowie, wobec kierujących zostały wyciągnięte konsekwencje prawne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here