fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaBezpieczeństwoKiepski stan techniczny busów wożących pasażerów

Kiepski stan techniczny busów wożących pasażerów

Wielu przewoźników świadczących usługi transportowe wozi ludzi niestety niesprawnymi samochodami. Takie wnioski można wyciągnąć po niedawnej kontroli, jaką w Częstochowie wspólnie z policjantami ruchu drogowego przeprowadzili funkcjonariusze Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego z Katowic. Dwie trzecie ze sprawdzonych przez nich busów było niesprawnych i nie powinno wyjeżdżać w drogę.
Kontrolę stanu technicznego samochodów przeprowadzono w rejonie dworców PKP i PKS, skąd na co dzień ruszają w trasy samochody przewożące pasażerów.


W mobilnej stacji diagnostycznej wykonano badania stanu technicznego 9 samochodów. W 6 przypadkach konieczne było zatrzymanie dowodu rejestracyjnego pojazdu w związku ze stwierdzonymi usterkami. Nieprawidłowości były poważne,  dotyczyły bowiem głównie układu kierowniczego i hamulcowego. W jednym przypadku mundurowi ujawnili też uszkodzenie podwozia oraz brak ważnych badań technicznych. Jak zapowiada Komenda Miejska Policji w Częstochowie, wobec kierujących zostały wyciągnięte konsekwencje prawne.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -