fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaKultura i rozrywkaLubliniec. "Muzyka Królestwa Neapolu"- letnie warsztaty w siedzibie Zespołu „Śląsk”

Lubliniec. „Muzyka Królestwa Neapolu”- letnie warsztaty w siedzibie Zespołu „Śląsk”

Tegoroczne letnie warsztaty w siedzibie Zespołu „Śląsk” w Koszęcinie skoncentrowane będą na literaturze muzycznej Królestwa Neapolu, stylistyce Alessandra Scarlatti’ego, Giovanni’ego Battisty Pergolesi’ego, Leonarda Leo, Leonarda Vinci, Francesca Durante i innych kompozytorów europejskich pochodzących z Neapolu.

W kameralnej sali koncertowej – pałacowej kaplicy w Koszęcinie planowane są trzy koncerty. 2 sierpnia 2019 r. o godz. 19.30 odbędzie się koncert pedagogów warsztatów. Beatrice Palumbo (sopran), Romeo Ciuffa (flety proste), Enrique Gómez-Cabrero Fernández (skrzypce barokowe) i  Marco Vitale (klawesyn) zaprezentują dzieła mistrzów doby baroku i muzykę neapolitańską na przykładach utworów Roberta Mancini’ego, Alessandra Scarlatti’ego, Bernarda Storace i innych kompozytorów. 4 sierpnia 2019 r. o godz. 19.30 sympatycy muzyki dawnej będą mogli podziwiać kunszt kompozytorski Georga Philippa Telemanna, Domenico Scarlatti’ego, Georga Friedricha Haendla oraz Josepha Bodina de Boismortiera – również w wykonaniu pedagogów warsztatów. 7 sierpnia o godz. 19.30, w finałowym koncercie letnich warsztatów opartym na muzyce neapolitańskiej, wystąpią uczestnicy kursu.

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu: „Odpoczywam, integruję, współpracuję. Kulturalne spotkania w Koszęcinie”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Wielbicieli sztuki muzycznej i neapolitańskiej stylistyki dawnych mistrzów zapraszamy do udziału w godnych uwagi koncertach, które z pewnością dostarczą bogatych wrażeń i muzycznych przeżyć.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -