fbpx
Strona głównaWiadomościLubliniecW Lublińcu trwają przygotowania do 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W Lublińcu trwają przygotowania do 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W niedzielę. 29 stycznia, już po raz 31. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Również w Lublińcu na ulice miasta wyjdą wolontariusze z charakterystycznymi puszkami, a w Miejskim Domu Kultury odbędą się licytacje i koncerty. Przygotowania do tego wydarzenia trwają!

31. Finał WOŚP odbędzie się pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!”.

-Dla przeżycia chorego, u którego wystąpiła sepsa, kluczowe jest jak najszybsze rozpoznanie i włączenie właściwego leczenia – optymalnie w ciągu pierwszej godziny. Z badań wynika, że każde opóźnienie rozpoznania sepsy i podania skutecznego antybiotyku o godzinę zwiększa ryzyko zgonu o 8 proc. Właśnie dlatego WOŚP chce wyposażyć szpitale w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń – umożliwi to lepszą terapię sepsy poprzez szybsze wdrożenie celowanego i skutecznego leczenia antybiotykami – czytamy na stronie głównej WOŚP.

W Lublińcu kluczowe, finałowe wydarzenia skupione są – jak co roku – wokół Miejskiego Domu Kultury. Tutaj działa sztab, tutaj będą odbywać się koncerty i licytacje. Oprócz gadżetów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie można wylicytować inne atrakcyjne przedmioty czy usługi! Dodatkowo już niebawem uruchomione zostaną licytacje prowadzone na Allegro („WOŚP Lubliniec”). O tym, co będzie przedmiotem licytacji lubliniecki sztab poinformuje już niebawem. Wszystkie zebrane w czasie licytacji pieniądze zasilą konto Fundacji.

W Lublińcu trwają przygotowania do 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 1
Finał WOŚP w Lublińcu w 2020 r. (fot. Daniel Dmitriew)

– Chcesz grać razem z nami i WOŚP w czasie 31. Finału WOŚP? Dorzuć się do naszej sztabowej eSkarbonki już dzisiaj! eSkarbonka to wirtualna puszka, na którą wpłat można dokonywać już teraz, bez wychodzenia z domu – zachęca Karolina Groblińska-Kandora, która od 15 lat szefuje lublinieckim sztabem.

Jak będzie wyglądał finał? Od godz. 15  na scenie pojawiać się będą artyści. Zobaczymy  wspólny program sekcji wokalnych i tanecznych, działających w MDK – „Uliczki, kamieniczki, zakamarki” oraz „„Jazzośpiewki”. Zaprezentują się również sekcje breakdance i streetdance, formacje taneczne, mażoretki oraz dzieci z Ukrainy uczestniczące w zajęciach wokalnych instytucji. Artystyczne występy będą przeplatane licytacjami.

W chwili obecnej sztab poszukuje chętnych, którzy przekażą swoje wypieki oraz przetwory na kiermasz, który odbędzie się w 29 stycznia w Galerii pod Glinianym Aniołem. Zgłoszenia przyjmowane są pod nr tel. 34 351 06 87 (w godz. 8-15). – Wyraź swoje serce na słodko – upiecz ciasto na lubliniecki kiermasz dla WOŚP – zachęcają organizatorzy.

Więcej informacji na: mdk.lubliniec.pl.

mat. MDK w Lublińcu

Czytaj także: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ogłosiła cel 31. Finału. Będzie nim walka z sepsą

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -