fbpx
Strona głównaDomW listopadzie warto się... zaczytać. Rusza kolejna edycja Czytaj PL

W listopadzie warto się… zaczytać. Rusza kolejna edycja Czytaj PL

Rusza ósma edycja Czytaj PL. W listopadzie z bezpłatnej wypożyczalni ebooków i audiobooków będzie można pobrać 18 książek, wśród których znajdują się światowe bestsellery i pozycje doceniane przez krytyków literatury. Wystarczy pobrać aplikację.

Od 8 lat właśnie listopad kojarzony jest z czytelnictwem i akcją Czytaj PL. Tegoroczna edycja to aż 50 procent więcej książek niż w poprzednich latach. Do dyspozycji czytelników są dwie biblioteki: główna i młodzieżowa. Ta druga wzbogacona o pozycje z nurtu Young Adult. Rozszerzenie formuły projektu to wyjście naprzeciw oczekiwaniom czytelników.

Jak mówi Urszula Chwalba, kuratorka programu Kraków Miasto Literatury UNESCO z KBF, współorganizatorka akcji Czytaj PL- Tegoroczna lista lektur proponowanych w ramach Czytaj PL jest wyjątkowo bogata i zróżnicowana. Zależało nam na tym, by każdy znalazł na niej coś dla siebie – zarówno miłośnicy ambitnej literatury pięknej, jak i młodzież rozpoczynająca swoją czytelniczą przygodę, fani trzymających w napięciu kryminałów i ci, na półkach których króluje literatura faktu, osoby zakochane w pełnych emocji romansach i pasjonaci książek popularnonaukowych.

Aż 12 z 18 proponowanych książek będzie dostępnych w formie audiobooka.

Żeby móc skorzystać z oferty należy pobrać aplikację mobilną Woblink z App Store lub Google Play i zeskanować kod QR umieszczony na jednej z oficjalnych grafik akcji. Plakaty z kodami QR, które otworzą nam dostęp do książek pojawią się w różnych miejscach Częstochowy: na słupach, w Urzędzie Miasta, w filiach Biblioteki i w szkołach średnich.

Uczniowie będą mieli możliwość promowania czytelnictwa w swoich szkołach dzięki koszulkom projektu Michała Loby, na których również umieszczone będą kody QR. Dzięki nim młodzież będzie mogła wziąć udział w akcji „Upoluj swoją książkę”. Nie zabraknie również działań w sferze internetowej, na Facebooku, Instagramie, czy tak popularnym ostatnio TicToku.

Czytaj PL zwiększa swoje zasięgi z roku na rok i coraz więcej osób korzysta z oferty czytelniczej przygotowanej w ramach akcji. Jest szansa pobić rekord poprzedniej edycji, w której wypożyczono łącznie ponad 75 tys. książek, a w akcji wzięło blisko 40 tys. osób.

Program został dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Organizatorzy i Partnerzy to: Miasto Kraków, KBF, operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO, Księgarnia Woblink.com
Partner strategicznym jest Instytut Książki. Do akcji włączyły się następujące wydawnictwa: Wydawnictwo Albatros, Wydawnictwo Czarna Owca, Wydawnictwo Czwarta Strona, Wydawnictwo Filia, Wydawnictwo Insignis, Wydawnictwo Jaguar, Wydawnictwo Karakter, Wydawnictwo Literackie, Wydawnictwo Otwarte, Wydawnictwo Prószyński i S-ka, Wydawnictwo Stara Szkoła, Wydawnictwo We Need YA, Wydawnictwo Znak.

Częstochowa jest jednym z kilkudziesięciu polskich miast partnerskich Czytaj PL. W akcję włączyły się również: Bratysława, Bruksela, Nowy Jork, Praga, Sofia. Lista książek, kod QR i więcej informacji dostępne są na stronie akcji https://akcja.czytajpl.pl/

W listopadzie warto się zaczytać.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Ford Puma hybrydowy SUV

Popularne

- Advertisment -Ford Puma hybrydowy SUV