fbpx
Strona głównaEkologiaW Koziegłowach sprawdzają, ile osób jest zainteresowanych proekologicznymi dotacjami i poprawą jakości...

W Koziegłowach sprawdzają, ile osób jest zainteresowanych proekologicznymi dotacjami i poprawą jakości powietrza

Gmina przymierza się do realizacji proekologicznego programu pod hasłem: Wymiana źródeł ciepła w budynkach indywidualnych mieszkańców na terenie Gminy i Miasta Koziegłowy – etap II”. Warunkiem rozpoczęcia działań jest uzyskanie przez samorząd dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Aby projekt miał sens, musi być nią zainteresowana odpowiednia liczba mieszkańców.

Z tego powodu gmina ogłosiła wstępny nabór ankiet uczestnictwa w projekcie.

Proekologiczny program ma polegać na wymianie starego nieekologicznego źródła ciepła na paliwo stałe, na źródła ekologiczne takie jak kotły na: eko groszek 5 klasy (spełniające standard emisyjny zgodny z normą PN-EN 303-5:2012, ecodesign); pellet 5 klasy (spełniające standard emisyjny zgodny z normą PN-EN 303-5:2012, ecodesign) oraz montażu kotłów gazowych.

Inwestycja obejmuje demontaż oraz likwidację starych źródeł ciepła.

Nabór wstępnych ankiet uczestnictwa potrwa od 8 do 31 marca 2021 roku. Zainteresowani tą propozycją mieszkańcy gminy mogą się zgłaszać w godzinach pracy Urzędu Gminy i Miasta Koziegłowy, tj.: pon., śr., czw., pt.: od 7:30 do 15:30; wt.: od 8:00 do 16:00

Wypełnione ankiety uczestnictwa należy składać w Biurze Podawczym UGiM Koziegłowy.

Kontakt telefoniczny z pracownikami UGiM pod nr telefonu: 34 314 12 19 wew. 120 w godzinach pracy urzędu.

Ankietę do udziału w projekcie mogą złożyć: osoby fizyczne, które są właścicielem lub współwłaścicielem budynku zlokalizowanego w Gminie Koziegłowy, osoby fizyczne zamieszkałe na terenie Gminy i Miasta Koziegłowy, będące właścicielem budynku mieszkalnego, gdzie efekty realizacji Projektu wykorzystywane będą wyłącznie do celów socjalno – bytowych mieszkańców oraz osoby nieposiadające jakichkolwiek zaległości finansowych wobec Gminy i Miasta Koziegłowy oraz Zespołu Usług Komunalnych z tytułu należności podatkowych, opłat za wodę, wywóz nieczystości itp.

Planowana wartość dotacji stanowić będzie maksymalnie 6 000 zł (lecz nie więcej niż 50% kosztów kwalifikowanych inwestycji w ramach gospodarstwa domowego).

Ankietę oraz wszelkie szczegóły dotyczące projektu można znaleźć na stronie: www.kozieglowy.pl

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -Politechnika Opolska