W rędzińskich autobusach zamontowano biletomaty

0
874
biletomat
dav

Jak informuje Gminny Zakład Komunikacyjny w Rędzinach, w czterech autobusach zamontowane zostały biletomaty, co znacznie ułatwi podróżującym zakup biletów.

W rędzińskich autobusach zamontowano biletomaty 1
Fot. Gmina Rędziny

W czterech autobusach GZK w Rędzinach dla wygody podróżujących zostały zamontowane biletomaty, które umożliwiają zakup biletów jednorazowych za pomocą transakcji bezgotówkowych. Biletomaty będą funkcjonować w najnowszych autobusach przewoźnika, tj. w MAN Lion’s City.

 Bilet będzie można zakupić w bardzo prosty sposób:

  1. Wybrać odpowiednią cenę i ilość sztuk;
  2. Zatwierdzić wybór;
  3. Bezdotykowo zapłacić swoją karta płatniczą (nie drukuje się bilet – zakup biletu zostaje w pamięci karty płatniczej i biletomatu).

W razie kontroli w autobusie osoba korzystająca z biletomatu w celu sprawdzenia posiadania biletu na bieżący przejazd, będzie musiała przyłożyć swoją kartę do specjalnego czytnika, który posiada tylko kontroler.

W rędzińskich autobusach zamontowano biletomaty 2
Fot. Gmina Rędziny

Bardzo ważne! Czytnik kontrolera sczytuje tylko ostatnią transakcję zakupu biletu, nie ma on dostępu do innych danych finansowych karty. Jak podkreślają władze gminy, transakcja zakupu, jak i kontroli biletu jest bardzo bezpieczna.

Dodatkowo we wszystkich autobusach GZK zamontowane zostały również bezdotykowe dezynfektory, które znajdują się w pobliżu środkowych drzwi, wewnątrz pojazdu. Za ich pomocą pasażerowie mogą bezdotykowo dawkować płyn dezynfekujący. Wystarczy podłożyć dłoń pod urządzenie, a ono samo automatycznie poda dawkę płynu. Takie przedsięwzięcie ma zwiększyć bezpieczeństwo podróżujących.

W rędzińskich autobusach zamontowano biletomaty 3
Fot. Gmina Rędziny